Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33902 miejsce

Paryski szyk

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-09-28 09:40

Z coraz większym zaciekawieniem przeglądałam kolejne gazety z serii dzienników paryskich. W każdej z nich znajdowałam przynajmniej niewielką wzmiankę na temat związany z modą.

 / Fot. Veer„Direct Matin” donosi o Salon du Vintage (Paryż, 27-28 września, www.salonduvintage.com), który ma być RETROspektywą mody z lat 60. Druga edycja salonu to okazja do przypomnienia tego symbolicznego okresu fantazji, żywych kolorów i motywów retro. W ofercie programowej znajdą się ubrania, meble i akcesoria.

 / Fot. Veer„À Nous” informuje o L’Ethical Fashion Show 2008 (www.ethicalfashionshow.com). Moda etyczna? Kolekcje prêt-à-porter są przygotowane z materiałów z recyklingu, z dbałością o przestrzeganie praw człowieka podczas pracy oraz ze szczególną troską o środowisko naturalne. Siedemdziesięciu czterech kreatorów przedstawi swoje „dzieła” w ponad stu wydarzeniach (na wybiegach, w show-roomach etc.). Zamiarem organizatorów jest przekonanie jak największej ilości konsumentów do „etycznego rozumowania”. - Czyż moda nie jest do tego celu najlepszą witryną? – pytają.

Paryżanki już myślą o liftingu garderoby, czekają niecierpliwie na wyprzedaże i śledzą nowe trendy. Champs-Élysée toną w przemyśle tekstylnym, stając się coraz bardziej banalne. W „La Tribune” pojawiła się informacja o planowanym otwarciu kolejnego domu mody – popularnego H&M – obok luksusowych: Louis Vitton czy Hugo Boss.

Ethical Fashion Show / Fot. Matthieu GranierTymczasem, Paryż bez mody nie mógłby istnieć. Tu przygotowywane są kolekcje. Tu przyjeżdżają kreatorzy i modelki. Turyści odwiedzają Galerię La Fayette i Place Vendôme. Plakaty reklamujące znane marki uderzają bujną gamą barw. A na ulicy jest szaro! Szaro i szykownie. Kolorystyka ubrań zlewa się z odcieniem  / Fot. Veernieba nad Paryżem. Kobiety wydają się podążać za wskazówkami z prasy kolorowej: Wygląd miesiąca: tweed – tak, ale czarno-biały; koszula, tylko z dodatkiem biżuterii; buty wygodne, ale na obcasie”.

Nie da się nie odnieść wrażenia, że moda wpisała się już na stałe w kulturę francuską. Wiele osób niechętnie przyjmuje ten fakt, jednocześnie ignorując wszelkie wskazówki dotyczące ubioru. Wydawałoby się, że mogą znać słowa polskiego pisarza – Jerzego Pilcha, który pisał: „Moda podobnie jak głupota też jest darem Bożym –tyle że mniejszym”.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.