Facebook Google+ Twitter

Paryskie katakumby otwarte dla zwiedzających

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-30 18:53

Po długim remoncie i pracach konserwatorskich mieszkańcom Paryża i turystom udostępniono katakumby. To jedna z większych atrakcji stolicy Francji, która jednak zwykle znajduje się na marginesie wizyty nad Sekwaną.

Pod Paryżem ciągnie się kilkaset kilometrów tuneli i kanałów, tworzących podziemne miasto. Katakumby są częścią dawnych podziemnych kamieniołomów, z których wydobywano materiały na budowę paryskich kamienic i pałaców.

Miejscem robiącym największe wrażenie jest „ossarium" gdzie w stosach poukładano kości wielu milionów Paryżan, przeniesione z ponad dwudziestu zlikwidowanych w stolicy cmentarzy. Jako pierwszy zlikwidowano cmentarz Niewiniątek, gdzie przez dziesięć wieków grzebano zmarłych mieszkańców 22 paryskich parafii. W katakumbach, najprawdopodobniej, znajdują się szczątki Dantona, Robespierra, Monteskiusza, Pascala, bajkopisarza Charlesa Perrault i pisarza Francois Rabelais.

Trasa zwiedzania wiedzie chodnikami wydrążonymi w skale wapiennej, ozdobionymi stalagmitami. Do katakumb często włamywali się poszukiwacze mocnych wrażeń, aby organizować tutaj spotkania czy nawet koncerty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.