Facebook Google+ Twitter

Paryż: Jeden z Holendrów został ranny w głowę tasakiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 07:20

W Paryżu w starciach chuliganów jedna osoba została ranna. W jednym z poprzednich incydentów zginęła jedna osoba. Do walk kibiców dochodzło aż do ostatnich minut przed meczem między miejscowym PSG a holenderskim Twente Enschede.

Rywalizujące ze sobą grupy starły się na Bulwarze St. Michel, w samym sercu turystycznego Paryża, w Dzielnicy Łacińskiej. Jeden z Holendrów został ranny w głowę tasakiem. Pseudokibice zespołu holenderskiego wybijali szyby w oknach restauracji i sklepów przy St. Michel. Interweniowała policja, która użyła gazów łzawiących.

Później zamieszki przeniosły się w bezpośrednie okolice stadionu Parc des Princes, gdzie rozgrywane są mecze stołecznego klubu. Mecz PSG z Twente oceniono jako spotkanie podwyższonego ryzyka, dlatego zmobilizowano dodatkowe siły policji. Mimo tego, nie udało się oddzielić chuliganów kibicujących obydwu drużynom.

Wczesnym wieczorem w XV Dzielnicy, zamieszkałej przez zamożną klasę średnią, zginął nastolatek kilkakrotnie pchnięty nożem. Sprawcę zatrzymano. Na razie nie wiadomo czy miało to związek z meczem, czy były to porachunki miejscowych gangów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.