Facebook Google+ Twitter

Paryż: Międzynarodowa konferencja dotycząca praw człowieka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-11 19:14

Prawa człowieka są w Europie coraz słabiej respektowane. Opinię tą podzielało większość uczestników międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Radę Europy w salach francuskiego parlamentu w Paryżu. Konferencja poświęcona została przyszłości praw człowieka i demokracji w Europie.

W konferencji, zorganizowanej przez Radę Europy, uczestniczyli przedstawiciele ponad trzydziestu narodowych parlamentów ludzie nauki oraz międzynarodowych instytucji i organizacji pozarządowych.
W obliczu światowego kryzysu finansowego, jak również napięć i zbrojnych konfliktów w krajach członkowskich, Rada Europy postanowiła odpowiedzieć na pytanie, co czynić, by w przyszłości zapewnić lepsze respektowanie praw człowieka.

Jakie są słabości obecnego systemu i co należy zmienić. Biorąca udział w debacie były sekretarz generalny Rady Europy Catherine Lalumiere podkreśliła, że dużą część winy za nasilające się zjawisko nie respektowania praw człowieka, czyli podstaw demokracji, ponoszą politycy. Wartości moralne pozostawiają na dalszym planie. Cynizm polityczny w wielu krajach stał się normą.

Inne deklaracje politycy składają są w Strasburgu inne dla wyborców kraju. Zdaniem większości mówców, respektowanie praw człowieka, stało się jednym z największych problemów. Zastępca sekretarza generalnego Rady Europy Maud de Boer-Buquicchio oświadczyła, że pod koniec miesiąca po wyborze nowego Sekretarza Generalnego zaproponuje zwołanie Szczytu Rady Europy przywódców 47 państw członkowskich, poświęconego wszystkim aspektom respektowania ludzkich praw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.