Facebook Google+ Twitter

Paryż: Na wystawie w Wieży Eiffle'a mozna oglądać jej różne wcielenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 19:17

Na pierwszym piętrze oraz na schodach paryskiej Wieży Eiffle'a zwiedzający będą mogli obejrzeć okolicznościową wystawę tej niezwykłej konstrukcji autorstwa inżyniera Gustawa Eiffle'a. Ekspozycja będzie prezentowana do 31 grudnia 2009 roku.

Na wystawie znalazło się sto kolorowych plansz, na których pokazano różne wydarzenia, które miały miejsce w dziejach „damy z żelaza", jak nazywają wieżę paryżanie.

Aby przybliżyć powstanie konstrukcji i kolejne etapy jej modernizacji na wystawie pokazano także afisze filmowe, bibeloty oraz trzysta reprodukcji pokazujących Wieżę Eiffle'a w różnych odsłonach. Budowlę można oglądać między innymi wśród fajerwerków, przebraną na czerwono i ustrojoną w dekorację lśniącą światełkami niczym strój tancerki w kabarecie.

Ekspozycja jest jedną z wielu imprez, które organizowane są w Paryżu w związku ze 120. rocznicą powstania konstrukcji, która u zarania swego istnienia wywoływała sprzeciwy, a bez której dzisiaj Paryżanie nie wyobrażają sobie swojego miasta - turyści zaś stolicy Francji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.