Facebook Google+ Twitter

Paryż. Obchody Dnia Europy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 15:41

Władzy miejskie Paryża czynnie zaangażowały się w obchody Dnia Europy. Przed siedzibą merostwa powstała tak zwana wioska europejska, w której można na przykład obejrzeć makietę rakiety Ariane 5.

Impreza zorganizowana przez merostwo Paryża ma charakter zarówno ludyczny, jak i pedagogiczny. W programie znalazły się między innymi debaty i odczyty na temat takich europejskich dokonań, jak projekt Galileo lub program misji kosmicznych Ariane.

W namiotach europejskiej wioski można znaleźć również informację o przyszłych lotach z udziałem europejskich astronautów. Ustawiona przed merostwem makieta Ariane 5 ma 12 metrów wysokości i jest dużą atrakcją, przyciągającą zwłaszcza najmłodszych.

Inne tematy poruszane podczas Dnia Europy to wspólne działania przeciwko zmianom klimatycznym i akcje humanitarne poza naszym kontynentem.

Organizatorzy pomyśleli również o miłych stronach życia. Na imprezie występuje między innymi słowacki zespół folklorystyczny Nadeje, a na różnych stoiskach prezentowane są atrakcje turystyczne i kulinarne krajów Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.