Facebook Google+ Twitter

Paryż: Przedstawiono przyszłych europejskich astronautów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 20:33

W najbliższych latach sześcioro astronautów znajdzie się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a później być może polecą na Księżyc.

Prezentacja przyszłych astronautów odbyła się w paryskiej siedzibie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Są to zwycięzcy trwającej od ubiegłego roku selekcji przeprowadzonej na skalę całego naszego kontynentu. Zgłosiło się do niej ponad 8 tysięcy osób.

W skład szóstki wchodzi jedna kobieta, pochodząca z Włoch. Oprócz niej jest jeszcze drugi Włoch, a także po jednym przedstawicielu Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Francji. Wszyscy mają nieco ponad 30 lat.

Jean-Jacques Dordain, dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej, powiedział, że szczęśliwi wybrańcy "reprezentują pokolenie, które przejdzie od pobytów na niskiej orbicie ziemskiej do lotów na Księżyc".

Podstawowe, półtoraroczne szkolenie przyszłych zdobywców kosmosu rozpocznie się we wrześniu. Następnie, jeżeli zostaną wyselekcjonowani jako uczestnicy jednego z lotów, będą musieli trenować jeszcze przez dwa do trzech lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.