Facebook Google+ Twitter

Paryż: Rozpoczął się proces firmy Chanel

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-07 08:23

W Paryżu rozpoczął się proces legendarnej w świecie mody i kosmetyków firmy Chanel. Została ona oskarżona o kradzież pomysłu przez podwykonawcę, firmę World Tricot. Według znawców świata mody jest to sytuacja bez precedensu, gdyż do tej pory procesy o "prawa autorskie" do projektów ubrań nie miały miejsca.

Szefowa World Tricot twierdzi, że rozpoznała motyw dekoracyjny, jaki powstał w jej pracowni na kreacji prezentowanej przez firmę Chanel w jej firmowym sklepie w Tokio. Wcześniej motyw zaproponowany przez skarżącą firmę został odrzucony przez studio projektanckie potentata. Po trwającej cztery lata przepychance prawno-proceduralnej sprawa znalazła się przed sądem.

Firma World Tricot została założona we wschodniej Francji w 1980 roku korzystając z pomocy organizacji charytatywnej księdza Pierre'a wspomagającej ubogich i bezdomnych. Jej założycielka chciała w ten sposób stworzyć miejsca pracy dla utalentowanych kobiet pozbawionych zatrudnienia. World Tricot współpracował z tak słynnymi domami mody, jak Dior, Christian Lacroix, Kenzo, czy Givenchy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.