Facebook Google+ Twitter

Paryż: Rozpoczęły się targi domowych nowinek technicznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-02 11:40

Około 700 tysięcy osób może odwiedzić w najbliższych dniach paryskie targi Foire de Paris. To istniejące już od ponad 100 lat doroczne spotkanie przemysłowców, wynalazców i handlowców jest miejscem prezentacji nowości przydatnych w życiu codziennym, a także oryginalnych i niekiedy zaskakujących wynalazków.

Foire de Paris to największe targi w Europie. Uczestniczy w nich 2700 wystawców, a paryżanie chętnie je odwiedzają, bo można tam zobaczyć rzeczy praktyczne. W tym roku organizatorzy położyli nacisk na wyposażenie kuchni, łazienki, a także na domowy sprzęt elektroniczny.

Na targach można się przekonać, że w dziedzinie wyposażenia domowego wciąż trwa tendencja ekologiczna. Jeden z wystawców proponuje na przykład pralki zużywające dwa razy mniej energii niż przeciętne modele, a to dzięki długiemu praniu, ale w dość chłodnej wodzie. Jest tu również "inteligentny" telewizor, który wyłącza się automatycznie, gdy nikt go nie ogląda.

Jak co roku, podczas Foire de Paris odbędzie się
"Konkurs Lépine", na najbardziej interesujące i praktyczne wynalazki. W ciągu ostatniego stulecia w konkursie tym nagrodzono takie wynalazki jak silnik dwusuwowy, długopis i szkła kontaktowe.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.