Facebook Google+ Twitter

Paryż: Skradziono biżuterię o łącznej wartości 6 milionów euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 22:13

W Paryżu obrabowano sklep jubilerski Chopard mieszczący się przy Placu Vendome. Łupem rabusiów padła biżuteria o łącznej wartości 6 milionów euro.

Napadu dokonano mimo podwójnej ochrony witryny przez dwie kraty - jedną z zewnątrz i drugiej od wnętrza sklepu. Na razie nie wiadomo w jaki sposób rabusie dostali się do środka.

Napadu dokonał prawdopodobnie samotny mężczyzna. Wszedł do sklepu około południa, ubrany w elegancki garnitur i kapelusz typu borsalino. Zagroził trójce sprzedawców bronią i zmusił ich do wydania biżuterii.

Firma Chopard, założona w 1860 roku w Genewie przez 24 letniego Louise'a Ulysessa Chparda, specjalizuje się w produkcji biżuterii i zegarków noszonych przez osoby z pierwszych stron gazet. Biżuterię tej firmy noszą gwiazdy w czasie ceremonii wręczania Oscarów i w czasie festiwalu w Cannes, którego organizatorzy w ubiegłym roku zlecili wykonanie Złotej Palmy , głównej nagrody festiwalu.

Sklep mieści się przy najbardziej eleganckim placu Paryża sąsiadując z hotelem Ritz, ze sklepami Diora i innych luksusowych firm. Sejfy sklepów jubilerskich przy Placu Vendome przypominają sejfy Alibaby. Dochodzi tutaj często do brawurowych napadów, które mogą służyć za scenariusze do filmów sensacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.