Facebook Google+ Twitter

Paryż szuka pokoi gościnnych

W stolicy Francji hoteli nie brakuje, jednak nie wszyscy turyści chcą w nich nocować. Podróżni z Europy Północnej chętnie zatrzymują się w specjalnie przygotowanych pokojach w prywatnych domach. A takich w Paryżu jest mało. Dlatego też paryscy radni, aby przyciągnąć do stolicy jeszcze więcej turystów, rozwijają projekt „pokoi gościnnych”.

 / Fot. Iwona LeciejewskaW każdej z 20 dzielnic miasta w publicznych spotkaniach informacyjnych doradca mera Paryża do spraw turystyki, Jean-Bernard Bros, namawiał mieszkańców stolicy do przyjmowania turystów u siebie. Każdy uczestnik spotkania otrzymał mały przewodnik ze szczegółowymi wskazówkami jak stworzyć taki „pokój dla gości”.

- Segment tak zwanej „turystyki prywatnej” jest w Paryżu jeszcze mało rozwinięty. W ten sposób chcielibyśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie turystów z Europy Północnej, którzy wyrażają chęć zatrzymania się bezpośrednio u paryskich rodzin – wyjaśnia Jean-Bernard Bros.

Aktualnie w stolicy Francji jest około 500 takich pokoi. Merostwo ma nadzieję, że dzięki spotkaniom informacyjnym ich liczba wzrośnie do 1000. Jednym z założeń promocji „pokoi dla turystów” jest zaproponowanie zagranicznym gościom zwiedzania miasta „z innej perspektywy”.

Jak podkreśla Jean-Bernard Bros, Paryżanie jak nikt inny znają swoje miasto, dzięki czemu mogą doradzić gościom gdzie dobrze zjeść czy się pobawić. Doradca do spraw turystyki uspokaja jednocześnie całą branżę hotelarską, że nowy projekt nie zmniejszy liczby gości w ponad 1400 paryskich hotelach. Dlaczego? Ponieważ, jak zapewnia, klientela będzie zróżnicowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.