Facebook Google+ Twitter

Paryż waha się, czy sprzedać Rosji okręty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-15 20:11

Zdaniem dziennika „Le Monde" Paryż wciąż waha się, czy należy sprzedać Rosji nowoczesne okręty wojenne typu Mistral. Rosja chciałaby nabyć pięć takich jednostek.

„Le Monde" pisze, że okręty typu Mistral, służące między innymi do transportu śmigłowców, interesują armię rosyjską ze względu na ich wszestronność.

Francuska gazeta uważa jednak, że ewentualna sprzedaż tych okrętów Rosji może zostać uznana za sygnał polityczny. W kontekście niedawnego konfliktu gruzińskiego oraz groźby wzrostu napięcia w basenie Morza Czarnego, byłaby to operacja bardzo drażliwa.

Strona francuska nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji o sprzedaży okrętów - pisze „Le Monde". Wahania biorą się między innymi z braku konkretnych informacji ze strony Rosji o tym, jak chciałaby ona wykorzystać nowe okręty.

Paryż może również zwlekać z decyzją - jak uważa francuska gazeta - by mieć więcej czasu na wyjaśnienie swojej decyzji partnerom z NATO i z Unii Europejskiej, zwłaszcza krajom Europy Środkowej, które analizują „zachowanie się Rosji wobec jej sąsiadów" z punktu widzenia własnego bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.