Facebook Google+ Twitter

Paryżanie szukają skarbów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-05 10:47

"Szukamy skarbu" - pod takim hasłem odbywa się w Paryżu impreza turystyczna. Jej celem jest lepsze poznanie stolicy Francji - odkrycie zakątków, do których rzadko się zagląda i o których nie wspominają przewodniki.

W akcji bierze udział pięć merostw z dwudziestu dzielnic Paryża. Impreza została zorganizowana po raz trzeci i z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku jest spodziewanych 15 tysięcy uczestników.
Szukać skarbu może każdy - indywidualnie i grupowo, choć w tym drugim przypadku zespoły nie mogą liczyć więcej niż sześć osób. Wszyscy spotykają się pod merostwami dzielnic biorących udział w zabawie.

Tam otrzymują pierwsze wskazówki - zagadki. Ich rozwiązanie pozwala odnaleźć kolejne ukryte informacje. Uczestnicy gry nie wiedzą, czego szukają, a jej wyniki są publikowane wieczorem w internecie.

Przy okazji zabawy, dzięki specjalnie pomyślanej trasie, jej uczestnicy odkrywają nieznane miejsca Paryża. Mają też okazję porozmawiać z mieszkającymi tam ludźmi bądź handlowcami - właścicielami kramów z owocami, sklepów, galerii sztuki czy z artystami. Przy okazji trafiają do parków i oaz zieleni, na czarujące uliczki, do których nie dochodzi miejski zgiełk, czy ukryte pasaże.

Zakończeniu imprezy i rozdaniu nagród towarzyszyć będą liczne wydarzenia kulturalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.