Facebook Google+ Twitter

Pasażer pomógł załodze w lądowaniu

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce 20 listopada nad Oceanem Atlantyckim. W awaryjnym lądowaniu samolotu pasażerskiego Lufthansy pomógł pasażer.

Jak podaje aviasafety.ru, pasażer pomógł załodze samolotu Boeing B 747-400 Lufthansy, gdy pilot zachorował w czasie lotu nad Oceanem Atlantyckim. Kiedy kapitan powiadomił o przymusowym lądowaniu, pasażer zapytał o powód, a następnie zaoferował pomoc, dodając, że jest zawodowym pilotem. Samolot wylądował bezpiecznie w Irlandii na lotnisku w Dublinie.

Przedstawiciel linii lotniczych Lufthansa powiedział, że pilot obywatel Niemiec, który pomógł w lądowaniu, ma uprawnienia na loty Boeingiem 747.

Działanie kapitana wg przedstawiciela linii było logiczne i profesjonalne. W razie takich wypadków załoga przechodzi szkolenia z czytania listy kontrolnej. Do tego opracowane są odpowiednie procedury.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@Roman Woźniak Dzisiaj 09:05
Panie Romanie, na retoryczne Pana pytanie odpowiem, że warto pisać. Tylko nie warto denerwować się z powodu dalszych losów tekstu.
To jest tak, jak w biznesie. Jeżeli nie jest to nasz prywatny biznes, to nie wszystko od nas zależy. Ale nawet wtedy, gdy otworzymy swój biznes, ponieważ sami chcemy tylko i wyłącznie podejmować decyzje, to i tak okazuje się, że pojawiają nowe i dziwne uwarunkowania... Tak czy siak, nie wszystko od nas na tym świecie zależy, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezredagowany ale przeczytany. :) Dla mnie ciekawy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy warto pisać? Ja wstawiam tekst o godz. 1.10. Wiadomość z prasy lotniczej. Dotychczas jest jako niezredagowany. Na onecie pojawia się o 6 z minutami, (info z radia) i ma wiele odsłon i komentarzy. Wiem, to moja wina. Bo ble, ble, ble.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.