Facebook Google+ Twitter

Pasażerowie WKD walczą o nocne pociągi. Założyli grupę na Facebooku

Późny powrót z kina, teatru, z pracy albo ze spotkania? Jeśli wukadką, to nie później niż o godz. 00.20, bo kolejny pociąg odchodzi dopiero przed piątą. O nocne połączenia niezadowoleni pasażerowie postanowili zawalczyć na Facebooku.

Pociąg WKD na stacji Warszawa Śródmieście / Fot. Chris Wood, CC 3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warszawa_Sr%C3%B3dmiescie_WKD_station_1.JPG&filetimestamp=20060922192000Warszawska Kolej Dojazdowa pozwala dojeżdżać do centrum mieszkańcom podwarszawskich miasteczek i osiedli, m.in. Pruszkowa, Komorowa, Milanówka czy Grodziska Mazowieckiego. Popularna wukadka uważana jest za szybki i wygodny środek transportu. I rzeczywiście, w godzinach szczytu z Pruszkowa do Centrum samochodem jedzie się ponad godzinę, a kolejką zaledwie 25 minut.

WKD stara się zwracać twarzą ku podróżnym. Niedawno zakupiła jeden ultranowoczesny skład, między listopadem 2011 a wrześniem 2012 planuje zakup 16 kolejnych. Aby zaś poznać oczekiwania swoich klientów, spółka przeprowadziła internetową ankietę z pytaniami m.in. o czystość, dostęp do informacji o rozkładzie jazdy oraz o ogólną wygodę jazdy. Po opublikowaniu tej ankiety na stronie przewoźnika, jeden z internautów założył na Facebooku „wydarzenie publiczne” pod tytułem „Nocne pociągi WKD”. Jak dotąd, przycisk „wezmę udział” nacisnęły 1574 osoby.

„Jest XXI wiek!! Dla wielu z nas WKD jest jedyną komunikacją. Pracujemy, uczymy się, ale też chcemy iść do kina, teatru czy na późną randkę.” - skomentowała inna użytkowniczka, popierająca inicjatywę. „Ja i bez podpowiedzi wpisałam nocne wkdki w uwagach! Od dawna mi brakuje takiego kursu. Jeden w piątek i niedzielę tak naprawdę by wystarczył do szczęścia” - dodała inna.

„Nie miałbym nic przeciwko dopłacie na pociąg nocny- wiadomo, że godzina jest niestandardowa, więc i cena może być nieco wyższa. Jeśli miałbym do wyboru, do biletu miesięcznego dopłacić powiedzmy 5 złotych i pojechać do domu o godzinie 3, albo czekać jeszcze dwie godziny, by móc pojechać już na normalnym bilecie, to dla mnie wybór jest prosty- wsiadam w pociąg.” - jeden z użytkowników rozpoczął dyskusję nad ewentualną dopłatą do biletów na kursy nocne.

Rzecznik prasowy WKD powiedział serwisowi Wiadomości24.pl, że wie o inicjatywie użytkowników Facebooka, ale na chwilę obecną nie może odpowiedzieć na pytanie, czy WKD wprowadzi nocne pociągi. Zapowiedział jednak, że postulat ten zostanie przedstawiony na zebraniu zarządu i tam poddany dyskusji. Rzecznik podkreślił, iż pod zarząd weźmie pod uwagę także inne propozycje podróżnych, zwłaszcza te przedstawione w ankiecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak to u nas na pewno się nie opłaca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.