Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14814 miejsce

Paschaliki na Wielkanoc od Caritas

Pół miliona paschalików, czyli małych świec, rozprowadzi Caritas w całym kraju przed świętami Wielkiej Nocy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc najuboższym.

 / Fot. Bydgoska CaritasWielkanocna akcja Caritas ruszy w najbliższą niedzielę. W wielu diecezjach i parafiach rozpocznie się wtedy okres przygotowań do świąt Wielkanocnych. Caritas diecezjalne i Parafialne Zespoły Caritas rozprowadzają w tym czasie paschaliki, ,,chlebki miłości" lub baranki wielkanocne. W niektórych parafiach w Niedzielę Palmową będzie można nabyć palemki wielkanocne.

Zebrane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas. Pieniądze trafią do ubogich. W ubiegłym roku Caritas przygotowała 103 160 paczek z żywnością, które w okresie przedświątecznym zostały przekazane najuboższym rodzinom. Żywność jest zbierana w parafiach, a także w sklepach i supermarketach. Wierni przekazują także odzież i obuwie.

W tym roku Caritas przygotowała 500 tys. paschalików. Są to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał poświęca się uroczyście i zapala podczas nabożeństwa wieczornego w Wielką Sobotę. Wierni mogą zapalić swoje paschaliki właśnie na tej liturgii światła.

Paschaliki będą mogły również zapłonąć podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając swym światłem stół rodzinny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.