Facebook Google+ Twitter

Pasionek zawieszony za przecieki do agentury USA, PiS oraz prasy

Przyczyną zawieszenia Marka Pasionka są jego kontakty z agentami FBI i CIA, politykami PiS oraz dziennikarzami "Naszego Dziennika" i "Rzeczpospolitej". Prokurator miał ujawniać im szczegóły śledztwa, a Amerykanów prosił o zbadanie teorii o sztucznej mgle, sterowaniu samolotem na odległość i zakłócaniu komunikacji z wieżą kontroli lotów.

Marek Pasionek / Fot. PAP/Paweł KulaWyborcza.pl informuje, że poznała przyczyny odsunięcia Marka Pasionka od śledztwa w sprawie wypadku lotniczego z 10 kwietnia 2010 r. Powodem były kontakty prokuratora z amerykańskimi agentami w Polsce, politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz dziennikarzami prawicowych gazet.

W świetle ustaleń serwisu Pasionek informował ich o rozwoju śledztwa smoleńskiego, czym naruszał tajemnicę służbową. Rezydentów FBI i CIA w ambasadzie USA w Polsce prosił ponadto o sprawdzenie technicznych możliwości rozpylenia na lotnisku sztucznej mgły, zdalnego sterowania samolotem oraz wpływu na transmisję danych w smoleńskiej wieży kontroli lotów.

Więcej:


Prokurator odsunięty od śledztwa smoleńskiego. Ujawnił dokumenty USA?
Pasionek odsunięty za sztuczną mgłę. Prosił agentów CIA i FBI o możliwość jej rozpylenia


Zawieszenie Marka Pasionka w obowiązkach prokuratora to efekt toczącego się od końca 2010 roku dochodzenia ws. przecieków ze śledztwa smoleńskiego. W trakcie dochodzenia ustalono m.in., że między majem a listopadem 2010 r. Pasionek co najmniej kilkadziesiąt razy telefonicznie kontaktował się z dziennikarzami "Naszego Dziennika" i "Rzeczpospolitej", a kilkukrotnie - wieczorami - z biurem PiS. Z rezydentami CIA i FBI spotykał się natomiast w stołecznej kawiarni i w ambasadzie USA w Warszawie.

Czytaj też:


Kaczyński: Pasionek dążył do prawdy - za to został zawieszony
Politycy: sprawa odwołania prokuratora Pasionka wymaga wyjaśnienia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Warto więc wejść na stronę: Niezależna.pl ( http://niezalezna.pl/) i wpisać: "pasionek" oraz kliknąć "szukaj". Objawia się wtedy rzetelność dziennikarska GW. Materiałów w sprawie już przybyło. A Klich jak święty - nietknięty, bo racja stanu, bo konieczność, bo wybory, etc ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 15.06.2011 06:07

Nadgorliwy pisowski prokurator trudni się szpiegostwem a wszystkie interesujące go sprawy dawno były w aktach śledztwa [ nawet badanie mgły ,które sugerował}. Co tam robił Święczkowski ? były szef ABW ? CZY ŚRODOWISKO KACZYŃSKIEGO TWORZY podziemne struktury państwa ? Czy dalej inwigilują jak w 2005-2007 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 15.06.2011 00:41

No to trzeba zawiesić cały "nierząd" za kontakty ścisłe z FSB i GRU.
A co do komentarzy niejakiego Kana - to z psycholami nie ma sensu dyskutować. Te zmiany psychiczne są aż nadto widoczne na zdjęciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 14.06.2011 14:50

Panie Tadeuszu ,pan Pasionka nie prowadzi tego śledztwa [ a to różnica] .Pan uważa ,że wykorzystywanie byłych służb specjalnych przez prokuratora jest OK ? Wszystko , o czym mowa w działaniach pana Pasionka było wykonane ucywilizowaną dyplomatyczną drogą . Wmawianie Amerykanom konieczności badań sztucznej mgły ,helu , czy wulkanu jest niepoważne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tolerowanie urzędników agend rządowych, którzy de facto są funkcjonariuszami PiS, jest olbrzymim błędem. Przekonał się o tym Tusk pozostawiając Kamińskiego na stanowisku. Pan Jarek nie wahałby się ani chwili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz częściej łapię się na swojej niemocy i nieświadomości. Do tej pory wydawało mi się, że w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę należy sprawdzić i przebadać, czy też doszukiwać się wszystkich możliwych, a nawet mało możliwych zachowań stron uwikłanych w prowadzone śledztwo. Dzisiaj dowiaduję się, że prokurator usiłujący dowiedzieć się jak najwięcej na temat prowadzonej prze siebie sprawy popełnia błąd całkowicie jego dyskryminujący. Za POlandii wychodzi na to, że następują przewartościowania. Jedyną wartością staje się działanie na rękę mocodawcom Jak ktoś próbuje się wyłamać, to jest nienormalny, albo łamie prawo, albo tajemnicę. Tak! Tak! Uważajmy na siebie, żebyśmy przypadkiem czegoś nie złamali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie 400 mln i kto zmarnotrawił nad Rospudą z powodu jakich wyborów?

A link prowadzi do tekstu: Strona nie znaleziona
Żądana strona nie została odnaleziona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może rewelacje GW wygladają w rzeczywistości bardziej prozaicznie. Nie zapominajmy o wyborach. W ich trakcie zmarnotrawiono niejedno, nawet 400 mln nad Rospudą. Bo tak naprawdę kraj i państwo się nie liczą, gdy mamy zawłaszczyć je na kolejne 4 lata :(
Zajrzeć warto na Niezależna.pl - http://niezalezna.pl/11941-swieczkowski-„-lgarstwa-gazety-wyborczej”

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
  • LINKe
  • 13.06.2011 20:17

Panie Pasionek [ niby prokuratorze ] takiej kompromitacji nie pamiętają najstarsi górale. Wszystko o co prosił za plecami było normalnymi ,dyplomatycznymi drogami załatwiane z służbami USA. Nie chcieli mu dać certyfikatu na sztuczną mgłę .Zresztą byli zszokowani wizytami W AMBASADZIE byłych szefów służb. [ relacje dziennikarzy radiowych] .Trzeba być nie lada dyletantem żeby wpaść na taki pomysł. Ale co się nie robi na zamówienie polityczne. Dla jasności , jestem za pełnym wyjaśnieniem przyczyn katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prokuratorzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu AD VOCEM apelują do prok. Parulskiego o "konieczności zachowania etycznej postawy". Krytycznie oceniają fakt, że nadzór nad śledztwem prowadzonym przeciwko prok. PASIONKOWI (celowo napisałam to nazwisko wielkimi literami , bo niektórzy mają problemy z jego zapamiętaniem ) nadzoruje osoba zaufana gen. Parulskiego. Od dawna wiadomo, że Pasionek i Parulski nie darzyli się sympatią. W w/w apelu prokuratorzy sugerują, że zachowania Parulskiego są wyrachowane" ("Rz"-C.Gmyz)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.