Facebook Google+ Twitter

Pasja amatorskiego fotografowania. Wywiad z Adrianem Szleger

Rozmowa z Adrianem Szleger o jego pasjii jaką jest amatorskie fotografowanie.

Na zdjęciu Adrian Szleger/ze zbioru fotek na prywatnym facebooku / Fot. Fot. ze zbioru fotek na prywatnym profilu na facebooku Adriana SzlegerZe zbioru fotek Adriana Szleger z fanpage'a Fotografia AdrianWidoki / Fot. Fot. Adrian SzlegerAdrian Szleger to młody chłopak, który pochodzi z Rudy Śląskiej. Urodził się 7 kwietnia 1997 r. Jego wielką pasją jest fotografia, którą już od jakiegoś czasu zajmuje się amatorsko, ale dzięki fotografii poznaje piękne zakątki a także dzięki niej relaksuje i wycisza się. Adrian prowadzi fotograficznego fanpage'a na portalu www.facebook.com o nazwie Fotografia AdrianWidoki, na którym zamieszcza swoje zdjęcia.


W krótkiej rozmowie dowiemy sie o rozwoju jego pasji fotograficznej i innych ciekawostkach z nią zwiazanych i nie tylko.Adrian Szleger opowiedz nam coś o sobie. Skąd pochodzisz? Uczysz się? Pracujesz?

Adrian Szleger: Mieszkam w Rudzie Śląskiej. Urodziłem się 7 kwietnia 1997 r. Uczęszczam do szkoły zawodowej o kierunku Lakiernik. Jestem osobą dbającą o szczegóły, zawsze uśmiechniętą i dobrze dogadującą się z ludźmi.Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografowaniem?

Rozpoczęło się od spacerów i wycieczek, a także na podziwianiu zdjęć fotografów oraz ciekawość jak dane zdjęcie zostało przez niego przerobione. Dlatego postanowiłem też zająć się fotografią.Fotografowaniem zajmujesz się amatorsko czy także zawodowo?

Fotografią zajmuję się amatorsko i w sumie nie planuje tego zmieniać, ponieważ nie chcę, aby moja pasja stała się pracą, abym nie poczuwał obowiązku w robieniu tego, co lubię.Prowadzisz fanpage'a na facebooku o nazwie Fotografia AdrianWidoki. Widać, że pasjonujesz się fotografowaniem przyrody, kwiatów, zwierząt i krajobrazów. Czy tylko tymi gatunkami fotografii się zajmujesz?

Tak prowadzę Fanpag'a na portalu facebook.com. Fotografuje również inne gatunki, takie jak motoryzacja/transport, architektura, street photo i wiele innych. Możliwości fotografowania są nieograniczone, a fotografia pozwala ukazać swoją wyobraźnię perspektywę jak widzimy otaczający nas świat.


Czy fotografowanie sprawia Tobie przyjemność?

Sprawia mi i to bardzo duża przyjemność. Osobiście fotografia mnie uspokaja, a także pozwala się wyciszyć.Jaki sprzęt fotograficzny sprawi, że zdjęcia będą profesjonalne?

Sprzęt to nie wszystko, ponieważ potrzebna jest również wiedza o przeróbce fotografii, w jakim miejscu ustawić aparat, aby światło dobrze naświetliło obiekt, który chcemy fotografować. Co do sprzętu statyw, lustrzanka a poza tym dużo wolnego czasu.Co obok fotografowania jeszcze ciebie pasjonuje?

Fotografia jest u mnie na pierwszym planie. Poza nią interesuję się również grafiką komputerową, tenisem, koszykówką. Nie mam specjalnie dużo zainteresowań.Posiadasz jakieś marzenia związane z fotografowaniem i innymi sprawami?

Tak mam marzenie, aby moja fotografia została kiedyś doceniona, a jeżeli chcę tego dokonać potrzebuje zmienić sprzęt na dużo lepszy oraz więcej czasu poświęcać wyjazdom w wspaniałe i ciekawe miejsca - odpowiednie do fotografowania.Co poradziłbyś innym, (jakieś wskazówki) a także młodszym, którzy w przyszłości planują zająć się fotografią?

Dobry sprzęt to nie wszystko. Jak już wspomniałem wcześniej potrzebne są umiejętności - dobrze jest zrobić parę zdjęć danego obiektu, będzie równica w jakości zdjęcia. Zdjęcia wstawiać na początku na różne fora, fanpage, aby członkowie forum,fb mogli się wypowiedzieć co masz poprawić. Czasem można usłyszeć ciekawe propozycje zmian i inne ciekawe podpowiedzi i rady innych fotografów.


Dziękuję za miłą rozmowę. Życzę Tobie dużo zdrowia i oczywiście rozwoju fotograficznej pasji.Dariusz Trybuła


Zapraszam na stronę Adriana - fanpage o nazwie Fotografia AdrianWidoki na portalu www.facebook.com:

https://www.facebook.com/adrianwidokiDo wywiadu dołączone wybrane fotki autorstwa Adriana Szleger :)

Ze zbioru fotek Adriana Szleger z fanpage'a Fotografia AdrianWidoki / Fot. Fot. Adrian Szleger Ze zbioru fotek Adriana Szleger z fanpage'a Fotografia AdrianWidoki / Fot. Fot. Adrian Szleger


Ze zbioru fotek Adriana Szleger z fanpage'a Fotografia AdrianWidoki / Fot. Fot. Adrian SzlegerWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.