Facebook Google+ Twitter

Pasja. Inspiracja. Konieczność. Studia w trzech odsłonach

Dzisiaj studiowanie to coś oczywistego. Rzeczy oczywiste wyłączają myślenie. A myśleć jest o czym. Bo czy każdy z nas dobrze wykorzystuje tę szansę na wzbogacenie siebie? Co dają nam studia? Co my dajemy z siebie studiując?

Przypadek pierwszy. Pasjonatka - Studia są dla mnie.. studia są przede wszystkim dla mnie!
Ogólnopolska kampania informacyjna "Salon Maturzystów Perspektywy 2008" w Toruniu. Akcja ma dostarczyć informacji o egzaminie maturalnym i rekrutacji na studia w przyszłym roku. / Fot. PAP/Wojciech Szabelski
Kiedy wybiega z autobusu nie wygląda na swoje dwadzieścia trzy przeżyte wiosny. Wygląda jakby wszystko co przeżyła, działo się wiosną. Kiedy zaczyna mówić - tym bardziej. Będziemy rozmawiali o studiach, o jej podejściu. Do takiego tematu śmieją jej się oczy. Maszerujemy szybkim krokiem ulicami małego miasta, żeby tempo zgrać z rytmem rozmowy.

English is fun!


Studiuje filologię angielską. Piąty rok. Ostatni. Dlaczego akurat to? Recytuje jednym tchem, że zawsze lubiła język angielski. Już w podstawówce wchodził jej do głowy szybciej niż innym. Dla niej nigdy chyba nie był to język obcy, tylko taki jej. Drugi język ojczysty.

Sposób w jaki uczyły go nauczycielki z podstawówki i liceum pozostawiał wiele do życzenia. Ale to nie szkodzi, chodziła na prywatne kursy, wchłaniała go z każdej strony. Angielskie piosenki, programy w telewizji, filmy. Po maturze długo się nie zastanawiała. Upodobanie do angielskiego przetarło jej szlak i oczy na własną przyszłość a zatarło inne opcje. Na innym kierunku po prostu nie widziałaby siebie.

Mówi to z przekonaniem i siłą. Opcja studiowania dla studiowania nie wchodzi u niej w grę. Studiuje się to, co się lubi. Inaczej to wszystko nie ma sensu. Sensem jest wchłanianie wiedzy i podnoszenie sobie poprzeczki. Jak wypadło to zderzenie jej podejścia z szarym jak rzeczywistość, budynkiem wydziału filologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu?

Nienasycenie


Wiedzę tutaj wchłania, owszem. Tylko to co wchłania, nie zawsze odpowiada jej smakom i nie zawsze bywa lekkostrawne. Ciekawe wykłady połyka łapczywie, wnika głębiej. Czuje wtedy sens przebywania codziennie po parę godzin w klasach i aulach. Czuje, że uwielbia się uczyć. Uczyć się tego, co uwielbia. Czuje, że coś robi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ciekawy tekst :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za formę. Fajnie napisane z pomysłem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za fajnie napisany tekst na ciekawy temat. bez smętów i reportesko.
mało jest tu takich tekstów !!

p.s. czepić się mozna tylko leada, bo zbyt rozprawkowy, jak w szkole. W kilku miejscach można też tekst wygładzić ale to już rola redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.