Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24506 miejsce

Pasja, poświęcenie, igranie ze śmiercią i jazda na krawędzi w 3D

Polska premiera "Jazdy na krawędzi 3D" jest przewidziana dopiero na 5 kwietnia, ale już w niektórych kinach film trafił do repertuaru. Czy warto się na niego wybrać? Dla kogo jest "Jazda na krawędzi 3D"?

Plakat promujący "Jazda na krawędzi 3D" / Fot. Dystrybutor filmu"Jazda na krawędzi 3D" miał swoją światową premierę już rok temu, ale do naszych kin film zawita dopiero 5 kwietnia. Niektóre sieci już oferują go w swoim repertuarze i oczywiście nie mogłem się powstrzymać, aby nie obejrzeć go przed premierą.

Film jest dokumentem produkcji brytyjskiej i traktuje o najbardziej znanym i legendarnym wyścigu drogowym świata rozgrywanym na Isle of Man. Isle of Man to jedyne miejsce na Wyspach Brytyjskich, które nie posiada ograniczeń prędkości, a krawężniki na zakrętach są tam pomalowane tak samo, jak raszki na torach wyścigowych. Rywalizację rozpoczęto tutaj w 1904 roku i od tego czasu Wyspa Man przyciąga śmiałków z całego świata, którzy pragną zmierzyć się z jej drogami, swoim motocyklem, a przede wszystkim ze swoim charakterem i słabościami. Wszystko to pomimo faktu, że zginęło tam już 231 jeźdźców, którzy postanowili stawić czoła trasie Mountain Course, ale jak powiedział jeden z zawodników występujących w filmie: "Wszyscy oni zginęli jako szczęśliwi ludzie".

"Jazda na krawędzi 3D" koncentruje się na edycji Isle of Man TT z 2010 roku. Głównymi bohaterami są Guy Martin oraz Ian Hutchinson. Guy na co dzień zajmuje się naprawą ciężarówek, a od 2009 roku bierze udział w IOMTT. W swojej karierze stawał na podium wyścigu aż trzynaście razy w różnych kwalifikacjach, ale ani razu go nie wygrał. Ian Hutchinson po raz pierwszy wystartował na Isle of Man w 2003 roku w Junior TT. Po raz pierwszy zwyciężył w 2007 roku i od tego czasu wygrywał IOMTT aż osiem razy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.