Facebook Google+ Twitter

Pasjonaci kolejnictwa vs. decydenci wojewódzcy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-03 18:16

Od kilku lat mieszkańcy Wolsztyna są świadkami potyczek pomiędzy miłośnikami kolei i decydentami wojewódzkimi, ponoć gospodarnej wielkopolski.

 / Fot. W24Mieszkańcy małego miasta Wolsztyn w Wielkopolsce z zainteresowaniem obserwują potyczki pasjonatów kolejnictwa, z osadzonymi w wielkopolskich fotelach władzy działaczami. Wolsztyńska parowozownia słynna na całym świecie, jako jedyna funkcjonująca i obsługująca codzienne połączenia kolejowe, boryka się z olbrzymimi problemami. Jak zwykle w takich przypadkach problem stanowią pieniądze, które "zdeponowane" leżą w rękach decydentów wojewódzkich.

Wiem, że we wszystkich branżach zapukał kryzys, jednak dlaczego w gąszczu wyszukiwanych problemów prawnych zapomina się o możliwości stosunkowo niskim nakładem finansowym reklamowania Wielkopolski, a w konsekwencji całej Polski. Znajdujemy pieniądze na wyjazdy zagraniczne reklamujące nasz region, a złomujemy coś, co na trwałym odlewie stalowym przewiezie nasz region przez zakątki całej kolejowej europejskiej aglomeracji.

Dlaczego wielu decydentów po wyborach zapomina o swoich wyborcach? Czy mamy jako wolsztyniacy zatrzymać się na dobre na naszej stacji razem z Julianem Tuwimem i jego lokomotywą, a w podróż pojadą inni?

(Janusz Polkowski)

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.