Facebook Google+ Twitter

Pasjonaci latawców przybyli do Zgierza

Pierwszego dnia jesieni w Zgierzu, Miejski Dom Kultury zorganizował Święto Latawca. Impreza była poświęcona zmarłemu niespełna rok temu Piotrowi Grzelakowi.

Najlepszy lot Piotr był modelarzem, który swoją pasją zaraził dzieci i młodzież. Teraz jego uczniowie kontynuują pracę swojego mistrza. Zabawa przyciągnęła wielu uczestników, którzy przygotowywali się do niej od kilku miesięcy.


Organizatorzy pomyśleli o wszystkim. Dzieci, które z różnych przyczyn nie posiadały własnego latawca otrzymały wykonany przez młodzież szkolną podczas zajęć plastycznych.

Jeżeli latawiec miał trudności ze wzlotem, radą i pomocą służyli niezmordowani i niezwykle cierpliwi Kamil Zieliński, oraz Piotr Walczak. Dzięki nim wiele latawców miało długie loty.Piotr i Kamil pomagają


Uczestnicy oceniani byli za walory artystyczne latawca, oraz jego loty. Zwycięzcą została rodzina Rutkowskich, która zbudowała jedyny latawiec skrzynkowy. Drugie miejsce zajęła Marta Świątczak, a na trzecim stopniu podium stanął Kajetan Wojtas. Gratulujemy!
Zwycięzca

Miejski Dom Kultury zapowiedział, że w przyszłym roku we wrześniu impreza odbędzie się ponownie. Zatem, zapraszamy do modelarni i w przyszłym roku liczymy na jeszcze większą ilość pasjonatów Latawca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna sprawa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.