Facebook Google+ Twitter

Pasjonaci malarstwa w Piotrkowie Kujawskim

W Piotrkowie Kujawskim jest grupa osób, których pasją jest malowanie obrazów. Dziś trochę o Alinie Miętkiewicz, Marku Marynowskim i Aleksandrze Sas Wisłockiej.

Alina Miętkiewicz / Fot. Karol SzmagalskiAlina Miętkiewicz tworzy swoje prace z potrzeby serca. Maluje obrazy o różnej tematyce, w których realizm miesza się z abstrakcją. Widać w nich podziw dla natury, staranne połączenie koloru i światła w zintegrowaną całość. Miętkiewicz stosuje różne techniki malarskie takie jak: olej, akryl, akwarela, tempera i tusz. Ma bardzo głęboki kontakt z własnymi pracami. Tworzy je właściwie dla siebie, dla poznania tego, czego o sobie nie wie. Jest skromną osobą. Wydaje mi się, że stara się przenieść na płótno sposób w jaki widzi świat. Poszukuje siebie, a przede wszystko spełnienia się w malarstwie.

W rozmowie o wystawie prac związanych z tematyką Fryderyka Chopina mówi mi że, studiowała ten temat dogłębnie aby mentalnie wejść do epoki, w której żył i tworzył. Następnie odizolowała się na trzy miesiące od otoczenia i malowała, malowała. Powstała z tego piękna kolekcja obrazów pokazywana w Bibliotece w Radziejowie, o czym zresztą pisałem i kilka fotek tych obrazów opublikowałem. Sporo jest także w jej obrazach natury. Natura jest jednym ze źródeł jej natchnienia i największym mistrzem. Wydaje mi się, że autorka pokazuje swoje uczucia, myśli, przeżycia, radości, smutki i cierpienia interpretując naturę.

Alina Miętkiewicz na tle swego obrazu / Fot. Karol SzmagalskiAlina Miętkiewicz, o której mowa - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Kujawskim, malarka, miłośniczka poezji i muzyki, należy do WŁO-ART-u - grupy malarzy nieprofesjonalnych we Włocławku. Ma już przebogaty dorobek. Jej twórczość malarska jest niezwykle ciekawa i wywołuje u odbiorców bardzo różnorodne skojarzenia. M.in. dlatego warto poświęcić jej szczególną uwagę. Warto bywać na wystawach jej prac.

Autorka jest związana od lat ze środowiskiem powiatu radziejowskiego i jej pasja oraz osiągnięcia są także w części jego sukcesem. Warto przy tej okazji wspomnieć, że w środowisku Piotrkowa Kujawskiego ludzi, którzy chwytają za pędzel i malują jest wielu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.