Facebook Google+ Twitter

"Pasjonat oczu" - świetny thriller Sebastiana Fritzka

"Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi. Później napięcie ma ciągle wzrastać" - mawiał Alfred Hitchcock. I taką właśnie strategię zastosował Sebastian Fritzek w swoim najnowszym thrillerze.

 / Fot. wydawnictwo G JZarin Suker jest jednym z najlepszym chirurgów na świecie. Jednak po godzinach pracy przemienia się w okrutnego psychopatę i gwałciciela, który porywa swoje pacjentki i otwiera im oczy, by nie mogły dłużej odrywać wzroku od swoich win. Obecnie znajduje się pod kluczem, ale na jak długo? Niewidoma fizjoterapeutka Alina Gregoriev zostaje poproszona przez policję o pomoc w zdobyciu dowodów jego winy. Nie wie jednak, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jedyną osobą, która może jej pomóc, jest jej przyjaciel Alexander Zorbach. Ten jednak podobno nie pozostaje już wśród żywych...

Doktor Zarin Suker przypomina trochę Hanibala Lectera z powieści "Milczenie owiec", choć nie ma on skłonności do kanibalizmu. Zamiast tego sprawia, że kobiety same odbierają sobie życie, gdyż nie są w stanie otrząsnąć się po traumatycznych przeżyciach. W dodatku wykorzystuje ludzkie słabości do własnych celów. Gdy przekonuje się, że Alina jest niewidoma, chce to wykorzystać. Spojrzenie w pani oczy za spojrzenie w moją duszę, Alino. Co ma pani do stracenia? Z kolei Alina Gregoriev przywodzi na myśl Clarice Starling, która odwiedzała w więzieniu Lectera.

Warto podkreślić, że "Pasjonat oczu" jest drugą powieścią z cyklu o Alinie Giegoriev i Alexandrze Zorbachu. Jednak osoby, które nie czytały poprzedniej części, nie mają się czego obawiać. Jak pisze Fritzek: To nie znaczy, że koniecznie musicie przeczytać "Kolekcjonera oczu", aby zrozumieć, o co chodzi w tym tomie. Ten thriller jest niezależną historią i w najmniejszym stopniu nie wymaga znajomości poprzedniej książki. Ale oczywiście pierwszy tom często odwołuje się do pierwszego. (…) Jeśli zaczniecie lekturę od "Pasjonata oczu", to później "Kolekcjoner oczu" nie będzie już tak trzymał w napięciu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.