Facebook Google+ Twitter

Passini pokaże efekty swojej pracy

Już w najbliższą sobotę (9 lutego) odbędzie się pokaz pracy w ramach projektu „Dynamika metamorfozy”, prowadzonego od maja 2012 roku w Instytucie Grotowskiego. Prezentacja odbędzie się w Studiu Na Grobli.

 / Fot. fot. Instytut GrotowskiegoW maju ubiegłego roku w Instytucie Grotowskiego rozpoczął się projekt artystyczno-badawczy Pawła Passiniego, Elżbiety Rojek i Przemysława Wasilkowskiego „Dynamika metamorfozy”. Spośród ponad 230 chętnych wybrano piętnastu młodych aktorów z całego świata, którzy rekonstruują tajniki warsztatu antycznego aktora.

Uczestnicy projektu spotykają się raz na dwa miesiące podczas dziesięciodniowych sesji. Pracę zakończy spektakl, którego premierę zaplanowano na 2014 rok. Przewidziana jest także publikacja podręcznika, w którym znajdą się opis użytych metod, dokumentacja pracy oraz zapis doświadczeń prowadzących oraz uczestników. Oprócz nominowanego do Paszportów Polityki Pawła Passiniego, zajęcia prowadzą Elżbieta Rojek, aktorka i wokalistka oraz aktor Przemysław Wasilkowski, współpracownik Jerzego Grotowskiego w latach 1994–1999.

Celem projektu jest rekonstrukcja warsztatu antycznego aktora na bazie starożytnych tragedii Eurypidesa. Uczestnicy zgłębiają fenomen greckiego teatru i wyróżniającej go relacji aktor–chór–widz. Według twórców projektu, taki model teatru stwarza nowe narzędzia inscenizacyjne i dydaktyczne, które mogą zostać użyte we współczesnym teatrze.
Sobotnia prezentacja pracy, to efekt ponad pięciu miesięcy działań grupy. Odbędzie się ona w Studiu Na Grobli (ul. Na Grobli 30/32) o godz. 19.00. Wstęp na pokaz jest wolny.

Więcej informacji na www.grotowski-institute.art.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.