Facebook Google+ Twitter

Pastafarianie, wielbiciele Latającego Potwora Spaghetti zapraszają na "potworną pikietę"

W najbliższą sobotę, 15 listopada przed Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji spotkają się wielbiciele Latającego Potwora Spaghetti. Stroje pirackie, durszlaki, koszulki z wizerunkiem Potwora, bannery i wszystkie inne pastafariańskie gażdżety mile widziane.

 / Fot. youtube/print screen"Drodzy pastafarianie i przyjaciele pastafarian! Prowadzimy działania prawne i tylko prawne, by w końcu władze wpisały nasz kościół do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Odwołanie od decyzji uchylającej postępowanie rejestracyjne zostało wysłane do ministerstwa. Przysługuje nam jeszcze prawo do zgromadzeń. Spotkajmy się pod ministerstwem! Wykrzyczmy nasze prawa. Pomódlmy się za to, by latający zesłał łaskę mądrości na ministra. Przynieśmy plakaty, transparenty i durszlaki. Niech minister przekona się, że nie porzucimy naszej wiary i nie spoczniemy w dążeniach. Sobota, centrum Warszawy, dogodna godzina śniadaniowa. Przybądźcie. Arrrrr!!!! RAmen" - czytamy na stronie wydarzenia.

Zobacz też: "Tęcza" - nowy teledysk Masłowskiej. "No każdy by się wk**wił" (wideo)

"Potworna pikieta" zorganizowana przez pastafarian ma być sprzeciwem wobec decyzji ministerstwa, które odrzuciło wniosek o rejestrację Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Wniosek został wysłany w lipcu 2012 roku. W marcu 2013 roku pastafarianie otrzymali decyzję odmowną. Po złożeniu skargi do WSA, 8 kwietnia 2014 roku sąd decyzję ministra uchylił. W październiku ministerstwo postępowanie umorzyło, a na początku listopada wielbiciele Latającego Potwora wysłali wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Pomimo problemów z rejestracją Kościoła, wyznawcy Latającego Potwora regularnie się spotykają. W czerwcu na Pradze Północ odbył się drugi w Polsce ślub w obrządku tego kościoła. Ceremonia odbyła się na podwórku przy ul. 11 listopada, a przybyli goście zostali poczęstowani makaronem - czytamy na wawalove.pl.

Pastrafarianizm narodził się w czerwcu 2005 roku w USA. Jak podkreślają jego członkowie: "Naszym jedynym dogmatem jest brak dogmatu. Nie stosujemy żadnych regulacji i nakazów. Podejście do wiary każdego z wyznawców jest indywidualne, nie odprawiamy żadnych rytuałów, mszy ani modłów czy innego tego typu głupot. Nie ma żadnej fizycznej zwierzchności i każdy z członków naszej wspólnoty ma prawo głosu o tym, czym faktycznie jest nasza religia i dokąd zmierza" - czytamy na www.klps.pl.

Podstawowe elementy wiary na których opierają się pastafarianie: wierzą, że Piraci, czyli pierwsi Pastafarianie byli szlachetnymi spokojnymi odkrywcami, którzy wyłącznie przez chrześcijańską propagandę mają teraz opinię bezwzględnych kryminalistów. Ponadto, lubią piwo, każdy piątek jest dla nich świętem, nie traktują siebie zbyt poważnie i uwielbiają sprzeczności.

Ideą wiary w Latającego Potwora Spaghetti jest szerzenie tolerancji i zdrowego rozsądku wśród ludzi.

Zobacz także: Karnawał w Niemczech rozpoczęty. Niemcy świętują "piątą porę roku" (zdjęcia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja świętuje już dzisiaj; kameralnie. Pasta z sosem z gorgonzoli, mniam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.