Facebook Google+ Twitter

Pastafarianka z Utah otrzymała zgodę na zdjęcie w durszlaku w prawie jazdy

Była gwiazda filmów pornograficznych i pastafarianka otrzymała pozwolenie na umieszczenie w prawie jazdy zdjęcia z durszlakiem na głowie. To symbol kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

https://flic.kr/p/7VhaY2 / Fot. Kenny Louie/CC BY 2.0Władze stanu Utah pozwoliły pastafariance dostarczyć do prawa jazdy zdjęcie z durszlakiem na głowie. Pozwolenie wydano "ze względu na wierzenia" Asii Lemmon - podaje "The Independent".

Lemmon twierdzi, że nosi durszlak jako symbol ateizmu w bardzo religijnym, amerykańskim stanie. 2/3 mieszkańców Utah to bowiem mormoni. "Jestem dumną, zadeklarowaną ateistką" - twierdzi i dodaje, że cieszy ją, że w Utah istnieje wolność religijna.

To nie pierwszy przypadek, gdy członkowie Latającego Potwora Spaghetti otrzymują możliwość noszenia durszlaka. W 2011 r. batalię o to rozpoczął Austriak, Niko Alma, któremu urzędnicy nie pozwolili na zamieszczenie w prawie jazdy zdjęcia w cedzaku. Mężczyzna wygrał jednak w sądzie. W 2013 r. podobną zgodę otrzymał Czech, Lukáš Nový.

Czytaj także: Ministerstwo ponownie odmówiło rejestracji Kościołowi Latającego Spaghetti


Polscy pastafarianie zwrócili się w kwietniu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o uchylenie decyzji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie odmowy rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Sąd uchylił decyzję resortu i nakazał ponowne jej rozpatrzenie. 21 października po konsultacjach z ekspertami MAC ponownie nie zgodził się na rejestrację. Jak tłumaczy rzecznik ministerstwa eksperci poproszeni o opinię uznali Kościół Latającego Potwora Spaghetti za parodię religii, której celem jest ośmieszanie innych wyznań, przede wszystkim zaś chrześcijaństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szczęściarz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja obecna partnerka zabroniła mi (gdy dowiedziała się o mojej chęci przejście na pastafarianizm ) dotykania durszlaka,makaronów-jeść jeszcze mogę.Mam pozwolenie na dotyk tylko zupek chinskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.