Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32066 miejsce

Pasterka pod gołym niebem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-12-25 09:46

Co roku, całymi rodzinami wybieramy sie do kościołów na pasterkę, którą witamy Boże Narodzenie. Każda z tych mszy ma swój urok, ale jest też takie miejsce, gdzie pasterka odbywa się na świeżym powietrzu.

Pasterka na Nowosądeckich Wólkach / Fot. Małgorzata LewickaPo wigilii, spędzonej wśród najbliższych, większość z nas udaje się do pobliskich kościołów na pasterkę, aby przywitać Boże Narodzenie. Nadzwyczajna pasterka odbywa się na jednym z nowosądeckich osiedli.

Wólki, bo o nich mowa, to jedno z większych osiedli w mieście, które mimo swojej wielkości nie ma kościoła.Pasterka na Nowosądeckich Wólkach / Fot. Małgorzata Lewicka Mieszkańcy tej części miasta należą do parafii, która znajduje się stosunkowo daleko od domów wielu wiernych. Właśnie dlatego ponad 15 lat temu postanowiono stworzyć pasterkę na świeżym powietrzu. To coroczne, wyjątkowe wydarzenie cieszy się ciągle rosnącą popularnością i uznaniem wśród sądeczan.

Pasterka na Nowosądeckich Wólkach / Fot. Małgorzata LewickaNa tę pasterkę przybywają nie tylko mieszkańcy Wólek, ale także innych Sądeckich osiedli. Msza odprawiana jest w zbudowanej specjalnie na tę okazję szopce na osiedlowym boisku. Stwarza to niewątpliwie niepowtarzalny nastrój i klimat.

W tym roku, tak jak i w poprzednich latach, pomimo piętnastostopniowego mrozu na pasterkę przybyło wiele osób. Dla nich rozpalono cztery ogromne ogniska, przy których mogli się ogrzewać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A kto był na pasterce w małej wiosce o tej samej nazwie Pasterka? Malownicza wioska położona tuż przy samej granicy z Czechami u samego podnóża Szzczelińca Wielkiego. Pasterka w Pasterce :) W Pasterce ta uroczysta msza jest odprawiana o 22.00. Tradycją jest to, że przyjeżdżają na nią leśnicy z całej okolicy. W Pasterce msza jest odprawiana w małym barokowym kościółku. Niesamowity klimat: góry, często śnieg i sama nazwa Pasterka. www.pasterka.eu

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.12.2007 17:42

http://pl.youtube.com/watch?v=KvjQP3Xqz54 - tu znajduje się jeszcze krótkie nagranie z pasterki

Komentarz został ukrytyrozwiń

piękne zdiecia

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) ciekawa tradycja i fajny materiał, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.