Facebook Google+ Twitter

Paszporty Polityki rozdane. Zobacz listę laureatów

Paszporty Polityki to nagrody przyznawane młodym polskim twórcom kultury za ich pierwsze ważne dzieła. 17 stycznia odbyła się 19. gala rozdania nagród. Poznaj ich zwycięzców.

 / Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz17 stycznia w Teatrze Wielkim w Warszawie rozdane zostały Paszporty Polityki - nagrody stworzone przez tygodnik "Polityka". Wyróżnienia przyznane zostały w 7 kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, sztuki wizualne, estrada oraz nagroda specjalna kreator kultury za osiągnięcia w krzewieniu kultury.

W kategorii film statuetkę za odważne zmierzenie się z tematyką lustracji oraz legendą "Solidarności" otrzymał Rafael Lewandowski za film "Kret".

W kategorii teatr zwycięzcą został Krzysztof Garbaczewski. Nagroda przyznana została za zmysł przygody, improwizacji i zespołowości oraz próby badania granic człowieczeństwa w dzisiejszym świecie rozwoju technologii.

Paszport Polityki w kategorii literatura otrzymał Mikołaj Łoziński, który doceniony został za oryginalnie opowiedzianą historię rodzinną pt. "Książka".

W kategorii sztuki wizualne bezkonkurencyjny okazał się Nicolas Grospierre, który otrzymał statuetkę za stworzenie własnego języka fotografii artystycznej.

Laureatką Paszportu w kategorii muzyka poważna została Aleksandra Kuls. Nagroda przyznana została za szczere i emocjonalne przekazywanie muzyki.

W kategorii muzyka popularna wybranych zostało dwóch zwycięzców - Julia Marcell oraz Maciej Szajkowski. Julia Marcel za autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki, Maciej Szajkowski uhonorowany za pomysłowe odświeżenie tradycyjnej polskiej muzyki.

Nagrodę specjalną za wkład w rozwój polskiego dramatu otrzymał Jerzy Jarocki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.