Facebook Google+ Twitter

Pat w sieradzkim MOPS trwa nadal

Podczas poniedziałkowej sesji rady powiatu sieradzkiego nie zapadły żadne rozstrzygnięcia wobec Katarzyny Paproty, dyrektora miejskiego ośrodka pomocy społecznej w Sieradzu.

Prezydent miasta Jacek Walczak podczas spotkania z pracownikami MOPS / Fot. Piotr AndrzejakRadni powiatowi nie wyrazili zgody by prezydent miasta Jacek Walczak rozwiązał umowę o pracę z radną powiatową Katarzyną Paprotą. Konflikt z Paprotą trwa od czasu gdy nowa pani dyrektor zaczęła swoje rządy w MOPS w Sieradzu. We wtorek odbyło się kolejne spotkanie pracowników MOPS z prezydentem Walczakiem. Pracownicy miejskiego ośrodka pomocy społecznej twierdzą, że są zastraszeni przez dyrektor Paprotę, a władze miasta jak do tej pory nic nie zrobiły aby rozwiązać ten problem.

Jacek Walczak twierdzi że ma związane ręce i nie może rozwiązać umowy o pracę bez zgody radnych powiatowych, bo pani Paprota także jest radną. Prezydent Walczak czeka teraz na pisemne uzasadnienie odmowy radych powiatowych. Dopiero wtedy podejmie dalsze kroki aby rozwiązać problem w sieradzkim MOPS. Prezydent Pracownicy MOPS w Sieradzu podczas spotkania z Jackiem Walczakiem prezydentem Sieradza / Fot. Piotr AndrzejakWalczak poinformował, że z dniem 1 maja 2008 w miejskim ośrodku pomocy społecznej, na stanowisku zastępcy dyrektora, zacznie pracę Krzysztof Wejner. Walczak twierdzi że może to uspokoi pracowników tej placówki.

Pracownicy twierdzą że ta sytuacja jest tragiczna i nie mogą już wytrzymać psychicznie sposobu traktowania ich przez dyrektor Paprotę. Prezydent Walczak twierdzi, że też chce jak najszybciej rozwiązać tą konflikt gdyż przeprowadzone kontrole potwierdzają większość zarzutów w stosunku do Paproty.


Czytaj także: Trwa konflikt w sieradzkim ośrodku pomocy społecznej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.