Facebook Google+ Twitter

Pat w USA z powodu planu ratunkowego dla banków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-26 07:54

W Stanach Zjednoczonych wciąż nie ma porozumienia w sprawie pakietu ratunkowego, który miałby uchronić amerykański system finansowy przed chaosem. Powodem fiaska dotychczasowych negocjacji jest niezgoda części Partii Republikańskiej na pakiet, który krytykują eksperci.

Negocjatorzy z Partii Republikańskiej i Demokratycznej ogłosili wczoraj, że uzgodnili główne założenia pakietu pomocy dla sektora bankowego w wysokości 700 miliardów dolarów. Szybko jednak okazało się, że duża grupa
Republikanów nie popiera planu.

Senator Richard Schelby oświadczył, że plan Paulsona jest nie rozwiąże problemu tylko go powiększy. Jego zdaniem trzeba poszukać innych rozwiązań. Przyczyną sprzeciwu polityków Republikańskich jest gniew wyborców i krytyka ekspertów, którzy uważają, że rząd nie powinien ratować prywatnych instytucji finansowych.

W negocjacje na temat rządowego planu włączył się tymczasem John McCain. Barack Obama usunął się na bok twierdząc, że nie powinno się mieszać kampanii prezydenckiej z delikatnymi negocjacjami w Kongresie. polityk jest zdania że zwykle więcej można osiągnąć bez obecności kamer, gdy nikt nie zastanawia się jak przypisać sobie sukces lub na kogo zrzucić winę.

Nadal nie wiadomo czy odbędzie się planowana na dziś prezydencka debata telewizyjna dotycząca polityki zagranicznej. Barack Obama uważa, że powinna się ona odbyć. John McCain mówi, że weźmie udział w debacie dopiero po osiągnięciu porozumienia w sprawie pakietu pomocy amerykańskim bankom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.