Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19823 miejsce

Patent Boeinga ochroni pojazdy przed falą uderzeniową? Pole siłowe to krok w kierunku przyszłości

Boeing opatentował pole siłowe, które ma chronić jednostki. W przeciwieństwie do rozwiązań, które znamy z "Gwiezdnych Wojen" pole może działać w krótkim czasie i nie chroni przed trafieniem pocisku. Zmniejszy jednak falę uderzeniową.

 / Fot. zrzut ekranuJeszcze za wcześnie na pole siłowe rodem z filmów science fiction, ale Boeing opatentował rozwiązanie, które może stanowić preludium dla techniki wojskowej przyszłości. Patent nr 8981261 opisuje pole siłowe, którego celem jest zmniejszenie skutków oddziaływania fali uderzeniowej.

 / Fot. Urząd Patentowy USARozwiązanie nie oferuje znanej z "Gwiezdnych Wojen" aktywnej ochrony, która doskonale chroni przed trafieniem. To system czujników, które reagują na pobliską eksplozję. Wysyłają one sygnał do generatora łuku, który jonizuje powietrze i absorbuje falę uderzeniową.

Czytaj także: Naukowcy wyjaśnili czym była gwiazda, którą widział Heweliusz. Astronom obserwował efekt zderzenia dwóch obiektów


Rozwiązanie Boeinga może mieć zastosowanie nie tylko do ochrony pojazdów, ale również budynków i być może samolotów. Koncern co roku zgłasza nowe patenty, niestety większość pozostaje konceptami teoretycznymi - zauważa serwis Mic.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.