Facebook Google+ Twitter

Pati miała fajny biust.....

Festiwal w Opolu pokazuje mizerię polskiego przemysłu rozrywkowego - żenująco niski poziom artystów, krótką ławkę rezerwowych oraz trzecioświatową oprawę techniczno-organizacyjną ważnej w końcu imprezy.

Opole pokazuje także, że kompromitujące nas w ostatnich latach wyniki na festiwalu Eurowizji nie są żadnymi "wypadkami przy pracy", lecz dowodem na systematycznie obniżający się poziom polskiego przemysłu rozrywkowego. Dinozaurów nie da się reanimować, debiutanci (w stylu infantylna Bohema) to gwiazdki jednego sezonu, wykreowane przez 12-letnich posiadaczy telefonów komórkowych.

Gdyby nie starzy wyjadacze, tacy jak "Wilki", można by pomyśleć, że do Opola dostali się ludzie (tak jak w innych dziedzinach) z jakiegoś klucza politycznego. Oprócz tego zespołu były jeszcze dwie "nagrody pocieszenia" dla widzów w amfiteatrze opolskim i przed telewizorami - Patrycja Markowska oraz rewelacyjna Anna Józefina Lubieniecka. Co ciekawe, ta ostatnia poinformowała widzów, że komisja kwalifikacyjna nie dopuściła ją do koncertu debiutów. W Opolu zaśpiewać mogła tylko dzięki "Szansie na sukces" nieocenionego Wojciecha Manna. Anna Józefina jest więc żywym dowodem na głuchotę muzyczną jurorów (może zabrakło w komisji Zapędowskiej?). Dziewczyna ta ma nie tylko głos, lecz także to, czego na pewno nie ma inna "laureatka" Gosia Andrzejewicz - osobowość i "jaja" sceniczne. Jeśli Ania trafi na dobrych kompozytorów (jak np. Brodka), to już niedługo będzie niebanalną gwiazdą polskiej sceny. Gosia zaś, jak to Gosia. Sympatyczna. Mogłaby występować w chórku Anny Józefiny ze względu na zgrabne nogi.

Może głos nie do końca wyszlifowany (ale to tylko kwestia czasu), ale za to osobowość w 200 procentach sceniczna - Patrycja Markowska. Gdyby Pati nawet nic nie zaśpiewała w Opolu, tylko pokazała się na scenie na kilkanaście sekund, to i tak wygrałaby. Można by ją skopiować w wosku i postawić w muzeum figur woskowych w Londynie jako symbol wszystkiego, co estradowe. Markowska nie zaskoczyła sukienką, ani odsłoniętym biustem, gdyż od dawna jest znana z tego, że lubi się pokazać - i to w całości. Fenomen Patrycji polega na tym, że równie chętnie się jej słucha, co na nią patrzy. A to jest ważne na scenie. Ktoś może powiedzieć, że Doda też ma takie zalety. Ale wiemy, jak się Doda śmieje. Cała seksualność Dody na scenie traci przez to, że mamy w pamięci jej aseksualny chichot. Patrycja nie tylko ma fajny biust, ale jest urocza, czego o Dodzie powiedzieć nie można.

Oglądając Opole zastanawiałem się, czy gdyby żył Mieczysław Fogg, też zostałby zmuszony do występu na scenie. Zaś wpadki techniczne (np. problemy z mikrofonem Haliny Frąckowiak i Ireny Santor) zmuszały do tęsknoty za późnym Gierkiem, gdy polska telewizja szalała technicznie w Opolu i Sopocie.
Gdyby nie twórcy "Ale plama" noc kabaretowa w Opolu była tak zwiotczała jak nogi Rosiewicza i szyja Rossa. Bardzo mnie rozczarował Wolski, który przygotował tę część festiwalu w Opolu. Gdzie ten Wolski z "60 minut na godzinę"? Tutaj też można było odnieść wrażenie, że dobór kabareciarzy był rezultatem zastosowania jakiego "klucza partyjnego".

Jednym słowem kompromitacja. Honor polskiego przemysłu rozrywkowego ratował biust Pati.
Wyniki tegorocznego festiwalu...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Pewnie to jest aluzja podparta piosenką Wilków o biuście Baśki. Nie słyszałem protestów, choć słowa pewnie nie dla wszystkich są do przyjęcia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale biust też

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pati miała fajny biust....." ---- zaraz biust. Dekolt, zgoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że twoja opinia jest zbyt surowa. Nie dostrzegasz żadnych plusów. A jeśli chodzi o Szansę na Sukces, to Wojeciech Mann ją tylko prowadzi, a jest ona p. Elżbiety Skrętkowskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

do grześka:
w pierwszej chwili myślałem, że jaja sobie robisz, a Ty to poważnie napisałeś............i to są "jaja autriackie po wiedeńsku"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z polskiej prasy (legalna, nie słyszałem, aby ktoś oprotestował) -
Jedzie inwalida bez nóg na wózku, obok biegnie facet i mówi:
- Co, pobiegałoby się?
Inwalida poskarżył się policjantowi, a on:
- Trzeba było kopnąć go w d...!
Poskarżył się żonie, a ona:
- Nie martw się, zrobię ci kawę. Postawi cię na nogi.
Poskarżył się księdzu, a ksiądz:
- Należy wybaczać, synu. Teraz uklęknij, to się pomodlimy.

A jak ocenić wydarzenie opisane na W24 jesienią ub.r.? Wielu z naszych Kolegów nie było zapisanych u nas, zatem co sądzą o takich tekstach skierowanych do rządu RP przez niewydarzonych cudzoziemców? To jest chyba chamstwo?!

***Faszystowsko-religijny europejski rząd skrywa się za fasadą demokracji. [...] Czy to może oznaczać nową formą religijnej dyktatury i inkwizycji? [...] Jak długo będziemy cierpieć ze strony fałszywych, chorych, zaburzonych polityczno-religijnych dyktatur? [...] Gdzie jest granica wolności wypowiedzi, sztuki, religii? Może w tyłku ich papieża? Chciałbym powiedzieć polskiemu premierowi i jego rządowi, aby pocałowali nas w tyłek i odpieprzyli się od nas!***- pisze Csihar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto ogląda poniedziałkowe występy Szymona M.? Tam to dopiero cenzura mogłaby ciąć. Tydzien temu aktorka grająca Czeszkę usiadła myszką na bodaj pułapce na myszy. A ossobiste wycieczki tamże, wprawdzie często śmieszne, sa totalnie chamskie. tutaj nie widzę nic chamskiego, raczej lekko seksistowskie aluzje jak to pomiędzy damami a kawalerami.
A jak dziewczyny o Pudzianie napiszą coś o męskich zaletach, dzięki którym on robi kareierę, to także będzie seksizm?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boże broń, aby jakiś Polak wygrał Eurowizję. Trudno sobie większą kompromitację wyobrazić. Z braku laku w Polsce kreuje się ten konkurs jako wielkie wydarzenie, a tymczasem nie ma on żadnego znaczenia.
Polski mainstream mnie nie obchodzi, więc tej części nie komentuję.
Nie wiem tylko jak redakcji może puszczać takie chamskie, prostackie i seksistowskie teksty jak "Gosia zaś, jak to Gosia. Sympatyczna. Mogłaby występować w chórku Anny Józefiny ze względu na zgrabne nogi." czy "Markowska nie zaskoczyła sukienką, ani odsłoniętym biustem, gdyż od dawna jest znana z tego, że lubi się pokazać - i to w całości."!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

wypowiadam się tylko jako widz i słuchacz
naprawdę tegoroczne Opole było słabe
i faktycznie Wolski rozczarował, myślałem, że część kabaretowa będzie znacznie lepsza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za recenzję - Pan na wszystrkim się zna? Jednak bym tak surowo nie oceniał. A przy okazji - czy oprócz angielskich piosenek (melodyjnych i przebojowych) są jakieś w innym jeżyku? Bo najlepsze po ang. to polskie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.