Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Beatbox w Filharmonii?

Tylko w Patio TV. Tylko w "O co chodzi". Klarnecista zespołu Kwartludium i beatboxer - Patryk "TikTak" Matela, przedstawią próbkę niezwykłej symbiozy współczesnej muzyki i beatboxu.

 / Fot. patio tv Muzyka nie zna granic, o czym przekonuje wspólny projekt zespołu muzyki współczesnej Kwartludium i jednych z najlepszych w Polsce beatboxerów - Patryka "TikTaka" Mateli i Jakuba "Zgasa" Żmijowskiego. Już dzisiaj wieczorem, w ramach cyklu "Contem.Ucha", odbędzie się koncert w Filharmonii Łódzkiej, podczas którego muzycy dadzą popis swych umiejętności. W studio Patio TV o 18.30, opowiedzą o pierwszym w Polsce (a być może i w Europie) projekcie, który łączy tak dalekie muzyczne style.

Z jednej strony dostojna grupa wykształconych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznych. Skrzypce, klarnet, fortepian, perkusja - instrumenty klasyczne. Po drugiej stronie muzycznej barykady - niepokorni melomani - amatorzy, beatboxerzy. Gardło, język, policzki, wargi, nos - to całe ich instrumentarium. Na jednej scenie spotkają się przedstawiciele dwóch skrajnych muzycznych kultur, a właściwie subkultur. I wspólnie zagrają. Kto wpadł na ten niezwykły pomysł? Czy takie spotkanie to zawodowe wyzwanie dla wykształconych muzyków? Czy raczej niezwykle odświętna sytuacja dla beatboxerów? Czy ta wspólna muzyczna inicjatywa ma szansę połączyć tak dalekie muzyczne kultury? Te i inne pytania zadam dzisiaj naszym gościom w programie "O co chodzi", już dziś o 18.30.

Tylko w Patio TV macie szansę zobaczyć a przede wszystkim posłuchać unikatowego występu niezwykłego duetu - klarnecisty zespołu Kwartludium - Michała Górczyńskiego i beat boxera - Patryka "TikTaka" Matelę. W studio gościć będziemy również Pawła Hendricha, kompozytora muzyki współczesnej.

Tradycyjnie zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów serwisu Wiadomości24.pl.

Jeżeli, nie wiedzieć czemu…, nie obejrzysz dzisiejszego programu na żywo – zapraszamy Cię przed telewizor dziś o 23.30 lub jutro o 10. "O co chodzi?" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 ze studia ogólnopolskiej telewizji młodych ludzi - Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.