Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Depresja – dżuma XXI wieku?

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja stanowi czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na naszym globie. Już dziś, o 18.30 na antenie Patio TV zapytamy „O co chodzi?” z depresją – najpoważniejszą chorobą duszy .

 / Fot. patio tvPełen radości i wigoru człowiek nagle przygasa. Świat wydaje mu się wrogi i zły. Ucieka od życia sparaliżowany strachem przed działaniem i pogrąża się w smutku i wewnętrznej pustce, tracąc nadzieję na lepsze jutro. Bliscy mówią mu „weź się w garść!” ale te słowa nic nie znaczą. Zdaje się, że już nic ani nikt nie będzie w stanie mu pomóc. To depresja. Niestety, nie istnieją badania, które jednoznacznie pozwalałyby zdiagnozować tę chorobę, dlatego też chory, często nieświadomy swojego stanu zdrowia, jest pozostawiony sam sobie.

Na świecie ponad sto milionów ludzi w różnym wieku boryka się z problemem depresji. W Stanach Zjednoczonych, kraju, który ochoczo rozkłada się na kozetce w zaciszu gabinetu psychoanalityka, rocznie notuje się 17 milionów zachorowań, w Polsce w przeciągu ostatnich kilku lat liczba chorych na depresję wzrosła aż o 235 procent.

Ostatnio w mediach zaczęto żywiej dyskutować na temat depresji a to za sprawą lekarzy z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, którzy przeprowadzili pionierską operację wszczepienia specjalnego stymulatora pacjentowi od lat chorującemu na ciężką odmianę depresji, która charakteryzuje się odpornością na środki farmakologiczne. Ponoć, po operacji na twarzy pacjenta pojawił się zapomniany od lat uśmiech, jednak lekarze zgodnie twierdzą, że jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o prawdziwych efektach operacji.

Czy zatem ta innowacyjna metoda może stać się zbawieniem dla chociażby garstki chorych? Czy depresja rzeczywiście jest chorobą i czy można ją całkowicie wyleczyć? Jak wygląda dzień chorego na depresję?
Kto choruje na depresję? Na te i inne pytanie odpowie dzisiejszy gość programu „O co chodzi?” psycholog, pani Anna Ożadowicz.

Nasz czerpiący garściami z życia i nie poddający się zimowym smutkom reporter przygotował materiał filmowy obrazujący czym jest depresja. Oczywiście, nie zabraknie także stałego punktu programu, czyli doniesień o najświeższych ciekawostkach w przeglądzie prasy z serwisu Wiadomośći24.p, które dziś przedstawi Bartek Kozłowski.

Jeżeli, nie wiedzieć czemu…, nie obejrzysz dzisiejszego programu na żywo – zapraszamy Cię przed telewizor dziś o 23.30 lub jutro o 10. "O co chodzi?" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 ze studia ogólnopolskiej telewizji młodych ludzi - Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Patio TV


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bo to jest jakby reklama ;-) Patio TV i link współpracują...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przebija tutaj nutka reklamy Patio TV, ale to nie szkodzi.
Temat wart zainteresowania, ponieważ stanowi poważny problem w relacjach stosunków międzyludzkich. Depresja często wywołuje lub pogłębia inne choroby.
W moim bardzo subiektywnym odczuciu depresja to choroba smutku niespełnienia siebie, dotykająca najczęściej ludzi wrażliwych i uczciwych w zderzeniu z ludźmi przewrażliwionymi na punkcie własnego ego, którzy w zakusach swoich egoistycznych pobudek często zatracają poczucie uczciwości.
Program ten myślę, że zainteresuje osoby dotknięte depresją, które w tym stanie umieją jeszcze myśleć. I w tym tkwi chyba paradoks, że najprawdopodobniej mniejsze zainteresowanie wzbudzi ten program wśród tych, którzy depresję u innych wywołują.
Stany depresyjne w reakcji na zmiany pogody (bo i takie są częstym zjawiskiem) są mniej groźne, bo przejściowe.
Najgłębszą depresję wywołują chore relacje międzyludzkie, bo na takie nie ma lekarstwa w aptekach.
Zainteresowana tematem kiedyś przeczytałam bardzo ciekawy i motywujący swoim tytułem artykuł:
http://www.leczdepresje.pl/d_artykul_1.php

Gratulacje debiutu w mediach internetu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.