Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Do kina czy na film?

O tym znanym powszechnie problemie porozmawiamy dzisiaj w programie "O co chodzi". Przejrzymy listę zdobywców Oscarów, wypunktujemy największych kandydatów do Orłów. Poszukamy filmów, które z całą pewnością warto obejrzeć.

 / Fot. patio Kilka dni temu poznaliśmy wyniki obrad amerykańskiej Akademii Filmowej. Z wnętrza Teatru Kodaka w Los Angeles popłynęły informacje, na które z niecierpliwością wyczekuje środowisko światowej kinematografii. Jak co roku, znaleźli się wielcy wygrani (tu bez wątpienia "Slumdog. Milioner z ulicy" w reż. Danny'ego Boyle'a), jak i wymagający pocieszenia bohaterowie porażek (film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" autorstwa Davida Finchera, nominowany w 13 kategoriach otrzymał jedynie trzy Oscarów). Czy te sukcesy i porażki mają jednak tak duże znaczenie? Czy widzowie sugerują się wyborami Akademii?

W polskim światku filmowym zawrzało po ogłoszeniu nominacji do Orłów, nagród Polskiej Akademii Filmowej. Zgłoszych zostało 30 filmów. Mówi się o tym, że nagrodami w najważniejszych kategoriach podzielą się twórcy czterech filmowych pozycji - "33 scen z życia", "Małej Moskwy", "Czterech nocy z Anną" i "Rysy". W polskim filmowym wyścigu wystąpią zasłużeni polskiego kina, sprawni filmowi rzemieślnicy oraz debiutanci. Orły - prestiż, zabawa w nagrody, czy obiektywna ocena polskiego świata filmowego? Jak w tych filmowych rozstrzygnięciach odnaleźć ma się kinoman? Czym się sugerować? I czy w ogóle się sugerować?

Dzisiaj o 18.30 w studio Patio TV, w programie "O co chodzi" wspólnie z dziennikarzem, Jakubem Wiewiórskim, specjalnie dla Was oddzielimy cenne filmowe ziarna od nieistotnych plew. Przygotujcie notesy, zapiszcie na co w najbliższym czasie rezerwować bilety do kina. I wybrać się do kina - na film. Tradycyjny przegląd serwisu Wiadomości24.pl zrobi dla Was Asia Łuczak.

Jeżeli nie obejrzysz dzisiejszego programu na żywo – zapraszamy cię przed telewizor dziś o 23.30 lub jutro o 10. "O co chodzi?" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 ze studia ogólnopolskiej telewizji młodych ludzi - Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.