Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Koniec z poborem do wojska

"Przyjedź, mamo, na przysięgę" odchodzi w zapomnienie. Według założenia Ministerstwa Obrony, młodzi mają przychodzić do wojska z wyboru, a nie z przymusu. O tym w programie "O co chodzi? - komentarz dnia" już dziś na antenie Patio TV.

Materiały prasowe / Fot. Telewizja Patio TV W grudniu kończy się przymusowy pobór do armii. Wszystko wiąże się z uzawodowieniem polskich sił zbrojnych. Żołnierzy "z przymusu" zastąpią ci, którzy z wojskiem chcą związać swoje dalsze plany. Jak czytamy na stronie Departamentu Wychowania i Promocji Obronności: Zawód żołnierza to oferta dla młodych kobiet i mężczyzn, wymagających wobec siebie i innych, odważnych i zdyscyplinowanych, gotowych do poświęceń, umiejących podejmować szybkie decyzje oraz przyjmować i egzekwować rozkazy.

Czy zniesienie wojskowego przymusu sprawi, że młodzi Polacy chętniej będą zaciągać się do zawodowej armii? Jak zawsze pojawia się pytanie: O co chodzi... Po raz kolejny, o 18.30 zada je Przemek Naze. Gościem dzisiejszego wydania programu będzie major Maciej Kwiatkowski, szef Zespołu Profesjonalizacji, Wojskowej Komendy Uzupełnień Łódź II.

Oprócz rozmowy z gościem widzowie będą mogli zobaczyć sondę. Reporter Patio TV pytał czy młodzi ludzie poszliby do zawodowej armii.

Wiadomości24.pl na antenie Patio TV


Jak zwykle w drugiej części programu "O co chodzi - komentarz dnia" pojawią się najświeższe informacje i ciekawostki z serwisu Wiadomości24.pl. Dzisiejszy przegląd poprowadzi Agnieszka Jankowska.

Wczoraj Joasia mówiła między innymi o tym, że Łódź ma co raz większe szanse zostać Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku oraz o proteście kolejarzy w Warszawie.

***
Nie obejrzałeś dzisiejszego odcinka? Nic straconego! Zobacz powtórkę naszego programu dziś o 23.30 lub jutro o 10.00. "O co chodzi? - komentarz dnia" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 w ogólnopolskiej telewizji Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.