Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Podążając szlakiem bursztynu

Bursztyny i Bursztynowy Szlak w województwie łódzkim. O tym w programie "O co chodzi? - komentarz dnia" już dziś na antenie Patio TV.

Materiały prasowe / Fot. Telewizja Patio TVBursztyn - skamieniała, lekka, wielobarwna przezroczysta żywica drzew iglastych sprzed milionów lat, znany był mieszkańcom naszych ziem już ponad 10 tys. lat p.n.e. Na południowych wybrzeżach Bałtyku w osadach nadmorskich z młodszej epoki kamienia (4500-1800 lat p.n.e.) pojawiają się w większych ilościach pierwsze wyroby z bursztynu w postaci paciorków, kółek, czy też zawieszek-amuletów.

Jak zawsze pojawia się pytanie: O co chodzi... Po raz kolejny, o 18.30 zada je Agnieszka Jankowska. Gościem dzisiejszego wydania programu będzie Janusz Antczak, wicestarosta Wieluński oraz wiceprezes Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy.

Oprócz rozmowy z gościem widzowie będą mogli zobaczyć materiał filmowy przygotowany przez reportera Patio TV.

Wiadomości24.pl na antenie Patio TV


Jak zwykle w drugiej części programu "O co chodzi - komentarz dnia" pojawią się najświeższe informacje i ciekawostki z serwisu Wiadomości24.pl. Dzisiejszy przegląd poprowadzi Luiza Jakubowska, która zadebiutuje w przeglądzie.

Wczorajszy przegląd Agnieszka rozpoczęła od informacji o ceremoniach wręczenia Nagród Nobla. W stolicy Szwecji nagrody odebrali laureaci z pięciu dziedzin: medycyny, chemii, fizyki, literatury oraz ekonomii. Mieliśmy też dobra wiadomość dla fanów piłki nożnej. Jest ostatecznego projektu Stadionu Narodowego. Na stadionie będzie dominował kolor czerwony i szary. Pokryje go olbrzymi dach o powierzchni 55 tysięcy mkw.

***
Nie obejrzałeś dzisiejszego odcinka? Nic straconego! Zobacz powtórkę naszego programu dziś o 23.30 lub jutro o 10.00. "O co chodzi? - komentarz dnia" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 w ogólnopolskiej telewizji Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.