Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Poloneza czas zacząć !

Padł rekord! Aż 600 par licealistów zatańczyło poloneza na ulicy Piotrkowskiej! O tej niezwykłej akcji porozmawiamy z jej organizatorami oraz uczestnikami już dziś na antenie Patio TV, w programie "O co chodzi".

 / Fot. Patio TVTrwa gorący sezon studniówkowy... Przed przystąpieniem do mozolnych przygotowań do egzaminów dojrzałości trzeba się odpowiednio nastroić... Jak to zrobić? Zaliczyć należy kilka punktów obowiązkowych: zakupić krwistoczerwoną bieliznę (na szczęście), wynająć dobrze prezentujący się samochód (najlepiej wraz z kierowcą), zadbać o żywność wysokoenergetyczną (wielogodzinna zabawa wyczerpuje) ale przede wszystkim – zatańczyć poloneza. Zaliczenie ostatniego punktu podobno gwarantuje powodzenie na maturze.

Wie to doskonale ponad 600 par licealistów, które stawiły się w piątek, w samo południe, na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi by wspólnie wykonać tradycyjny studniówkowy taniec. Polonez na reprezentacyjnej ulicy Łodzi jest imprezą cykliczną. Co roku zbiera większą ilość uczestników.

Jak posiąść trudną sztukę tańca? Czy rzeczywiście zatańczenie poloneza gwarantuje szczęście podczas egzaminów dojrzałości? Jak stawiać kroki by nie podeptać kolegi? Machać różą, chusteczką czy też rogiem balowej sukni? Na te i inne pytanie goście programu „O co chodzi” odpowiedzą już dzisiaj o godz. 18.30. A gośćmi tymi będą: Rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, prof. dr hab. Andrzej Nowakowski, który w piątkowe południe zatańczył razem z licealistami oraz tancerze, którzy brali udział w akcji.

Nasz dzielny reporter, podążając posuwistym krokiem w rytm poloneza, przygotował dla widzów materiał filmowy z piątkowych tanecznych wydarzeń. Zapraszamy do oglądania.

A ponadto - o tym, co wydarzyło się wczoraj, co dzieje się dziś i co wydarzy się już jutro dowiemy się z przeglądu najnowszych artykułów portalu Wiadomości24.pl. Dzisiejszy przegląd poprowadzi Luiza Jakubowska.

Jeżeli, nie wiedzieć czemu…, nie obejrzysz dzisiejszego programu na żywo – zapraszamy Cię przed telewizor dziś o 23.30 lub jutro o 10. "O co chodzi?" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 ze studia ogólnopolskiej telewizji młodych ludzi - Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.