Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Polska – Afryka, Afryka – Polska

O Afryce i Polsce, podobieństwach, różnicach i osobliwościach, porozmawiamy dziś w programie „O co chodzi” z Johnem Abrahamem Godsonem, pomysłodawcą Instytutu Afrykańskiego.

 / Fot. patioCo Polacy wiedzą o Afryce? Z jednej strony Czarny Kontynent kojarzy nam się ze słońcem i opływającymi w luksusach kurortami wypoczynkowymi, z drugiej – z biedą, chorobami i wojnami domowymi. Czy te skojarzenia są prawidłowe? Afryka to kontynent pełen kontrastów, którego różnorodne tajemnice objaśniać ma nam zamiar Instytut Afrykański, który powstał niedawno w Łodzi. To właśnie tu, do miasta zwanego polską Wieżą Babel, kierują swe kroki Afrykańczycy przyjeżdżający do Polski. Dla nich Instytut Afrykański ma być domem, enklawą rodzimej kultury, w której szukać mogą schronienia i pomocy, ale także uczyć się funkcjonowania w polskiej rzeczywistości.

Z myślą o kim powstał więc Instytut Afrykański? Czy dla Polaków – by przybliżyć im afrykańską kulturę? Czy dla Afrykańczyków – by pomóc im w integracji z polskim społeczeństwem? A może ma być to miejsce międzykontynentalnej przyjaźni?

Dzisiejszym gościem „O co chodzi” będzie John Abraham Godson. - Dla mnie żyć jest przywilejem, a służyć - wyróżnieniem - mawia radny rady miejskiej w Łodzi, z pochodzenia - Nigeryjczyk, z wyboru - Polak. Od kilkunastu lat wciela w życie ideały polsko-afrykańskiej przyjaźni. Polityk, nauczyciel, pisarz i jak sam o sobie mówi - wieczny student, odpowie na pytanie „o co chodzi?" Co Afrykańczyka w Polsce dziwi, wzrusza, przeraża? Co jest skrajnie różnego w mentalności Polaków i Afrykańczyków? Czy istnieje płaszczyzna, na której Polak i Afrykańczyk mogą porozumieć się bez słów?

Wiele trudnych pytań i wiele interesujących odpowiedzi - jak co dzień w programie „O co chodzi”, punktualnie o 18.30.

Zapraszamy również na stały punkt programu - przegląd najnowszych informacji z serwisu Wiadomosci24.pl.

Jeżeli nie obejrzysz dzisiejszego programu na żywo, zapraszamy Cię przed telewizor dziś o godz. 23.30 lub jutro o godz. 10. "O co chodzi?" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o godz. 18.30 ze studia ogólnopolskiej telewizji młodych ludzi - Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.