Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Porwany Polak nie żyje

Talibowie ujawnili nagranie wideo z egzekucji porwanego we wrześniu ubiegłego roku Piotra Stańczaka, tym samym nie pozostawiając krzty nadziei na uwolnienie Polaka. O tej sprawie porozmawiamy w programie „O co chodzi”.

 / Fot. patioPod koniec września 2008r do Polski zaczęły dopływać informacje o uprowadzeniu polskiego inżyniera, pracownika Geofizyki Kraków. Piotr Stańczyk został porwany 100 km od stolicy Pakistanu Islamabadu przez grupę uzbrojonych talibów. Porywacze zamordowali towarzyszących mu dwóch pakistańskich kierowców oraz ochroniarza. Cztery i pół miesiąca trwała gehenna porwanego geologa. 7 lutego, gdy pakistańska telewizja Geo TV zamieściła na swej stronie internetowej informacje o śmierci Polaka, mogliśmy być już niemal pewni, że długotrwała batalia o jego uwolnienie właśnie zakończyła się fiaskiem.

Kolejny dzień potwierdził najczarniejsze domysły i nieoficjalne informacje gdy agencji Reutera zostało przekazane krótkie nagranie, na którym zarejestrowano egzekucję uprowadzonego.

Po raz kolejny zostało dowiedzione jak bardzo nasze państwo jest nieprzygotowane by bronić swych obywateli. Dopiero kilka dni po tragicznej śmierci Polaka została powołana sejmowa komisja ds. służb specjalnych, mająca na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości dotyczące działań polskiego rządu. Szkoda tylko, że musiało dojść do tak tragicznego wydarzenia by ktoś na reszcie pochylił się nad tym problemem z należytą mu uwagą. Doskonale wiemy, że to niepierwszy taki incydent, gdy zostaje uprowadzony obywatel naszego kraju. W wojnie z terroryzmem, w której Polska bierze czynny udział, będą kolejne ofiary i należy o tym pamiętać.

Dramatyczny los polskiego inżyniera będzie tematem naszej dzisiejsze rozmowy z gościem programu Ryszardem Machnikowskim, arabistą z UŁ.
Zapraszamy do oglądania Patio TV już dziś o 18.30!

Jeżeli, nie wiedzieć czemu, nie obejrzysz dzisiejszego programu na żywo – zapraszamy Cię przed telewizor dziś o 23.30 lub jutro o 10. "O co chodzi?" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 ze studia ogólnopolskiej telewizji młodych ludzi - Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.