Facebook Google+ Twitter

Patio TV: „Żelazna Dama” doctorem honoris causa UŁ

Dziś w "O co chodzi" przybliżymy widzom sylwetkę Margaret Thatcher, Pierwszej Damy europejskiej sceny politycznej, która w tym roku otrzyma tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego.

 / Fot. Patio TV- Podobanie się wszystkim nie jest zajęciem polityków - mawia Margaret Thatcher. Ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jednak jej wkład w kształt polityczny i gospodarczy Europy jest niezaprzeczalny. Określenie „Żelazna Dama”, nadane Thatcher przez gazetę „Krasnaja Zwiezda”, w pełni oddaje jej polityczny charakter. Swą bezkompromisową postawą wykazywała się wielokrotnie. Skutecznie zreformowała gospodarkę znajdującej się w głębokim kryzysie ekonomicznym Wielkiej Brytanii. Ostro krytykowała poczynania Związku Radzieckiego jednocześnie wskazując swe poparcie dla działań „Solidarności”. Nie ustępuje w swej niepochlebnej opinii dla idei Unii Europejskiej.

Tydzień temu decyzję o nadaniu brytyjskiej polityk tytułu doctora honoris causa, podjęła Rada Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Decyzję musi jeszcze zaakceptować senat uczelni, który zbierze się 2 lutego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Margaret Thatcher odwiedzi Łódź już w maju tego roku. Być może nadanie tytułu odbędzie się 23 maja, w dniu Święta Uniwersytetu Łódzkiego.

O pomyśle nadania byłej premier Wielkiej Brytanii zaszczytnego tytułu porozmawiamy w programie „O co chodzi” z naszymi gośćmi: prof. Janem Gajdą, dziekanem Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Błażejem Moderem, członkiem Rady Fundacji Projekt Łódź, która jest jednym z inicjatorów projektu. Zapraszamy przed telewizory już dzisiaj, punktualnie o godz. 18.30.

Tradycyjnie, około 18.45 doniesiemy Wam o najważniejszych, najbardziej kontrowersyjnych i najciekawszych wydarzeniach dnia. A dowiemy się tego z najnowszych artykułów portalu Wiadomosci24.pl.Portal przeglądać dla Was będzie Luiza Jakubowska.

Jeżeli, nie wiedzieć czemu…, nie obejrzysz dzisiejszego programu na żywo – zapraszamy Cię przed telewizor dziś o 23.30 lub jutro o 10. "O co chodzi?" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 ze studia ogólnopolskiej telewizji młodych ludzi - Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.