Facebook Google+ Twitter

Patio TV: Zmarł autor komiksu "Kajko i Kokosz"

W Sopocie w wieku 74 lat zmarł Janusz Christa, autor "Kajka i Kokosza". O tym w programie "O co chodzi? - komentarz dnia" już dziś na antenie Patio TV.

Materiały prasowe / Fot. Telewizja Patio TV"Kajko i Kokosz" to jeden z najpopularniejszych komiksów Janusza Christy. Jego pierwsze wydanie ukazało się w Wieczorze Wybrzeża w 1972 roku. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, zamieszkujący gród kasztelana Mirmiła.

Niektórzy mówią, że bohaterowie komiksu Christy zostali upodobnieni do Asterixa i Obelixa. Inni mówią, że z rysunkowe postacie stworzone przez Polaka są zupełne inne. Kto ma rację?

Jak zawsze pojawia się pytanie: O co chodzi... Po raz kolejny, o 18.30 zada je Przemysław Naze. Gościem dzisiejszego wydania programu będzie Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksów.

Oprócz rozmowy z gościem, widzowie mogli zobaczyć felieton. Reporter programu "O co chodzi?" przygotował materiał o polskim komiksie.

Wiadomości24.pl na antenie Patio TV


Jak zwykle w drugiej części programu "O co chodzi - komentarz dnia" pojawiły się najświeższe informacje i ciekawostki z serwisu Wiadomości24.pl. Dzisiejszy przegląd poprowadzi Joasia Łuczak.

W piątek Jola mówiła o oświadczeniu Czesława Małkowskiego prezydenta Olsztyna. Dziś już wiemy, że mieszkańcy po referendum zagłosowali za odejściem samorządowca-skandalisty. Poza tym w przeglądzie była mowa o morderstwie amerykańskiego żołnierza polskiego pochodzenia, który był sierżantem US Marines.

***
Nie obejrzałeś dzisiejszego odcinka? Nic straconego! Zobacz powtórkę naszego programu dziś o 23.30 lub jutro o 10.00. "O co chodzi? - komentarz dnia" to program publicystyczny nadawany "na żywo" od poniedziałku do piątku, o 18.30 w ogólnopolskiej telewizji Patio TV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.