Facebook Google+ Twitter

"PatioTV - Wolontariat Europejski"

European Voluntary Service, w skrócie EVS już na dobre zagościł w Naszym kraju. Co to jest i na czym polega opowiemy w najbliższym O co chodzi, 3.03.09, godz. 18.30 jak zwykle na antenie Patio TV.

Młodzi Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę, by jako wolontariusze służyć innym. Polska także przyjmuje wielu ochotników z całej Europy. Tworzy się międzynarodowa społeczność dzielnych aktywistów, którzy wierzą, że można zdziałać wiele dzięki własnemu zaangażowaniu i skutecznym inicjatywom. Program EVS oferuje wymianę młodzieży, przy jednoczesnym wsparciu finansowym. Wolontariusze realizują swoje działania w tzw. instytucjach pośredniczących, czyli bibliotekach, szkołach, przedszkolach, stowarzyszeniach. Mają wyjątkową szansę poznania kultury danego kraju od zupełnie innej strony, która wielce różni się od doznań, na jakie możemy liczyć przy zwykłej wycieczce turystycznej.

Kiedy rozmawiałem z Milicą z Serbii, Nicolas z Francji, Aresem z Włoch wyczuwałem, że ich wypowiedzi przepojone są optymizmem. Zdecydowali się oni przerwać studia po to, by ruszyć w nieznane, dać coś z siebie, zarazem nauczyć się tego, czego we własnym kraju nigdy by nie doświadczyli. Przedstawiciele instytucji pośredniczących są bardzo zadowoleni ze współpracy z Europejczykami. Dzieci w przedszkolu uczą się nowych zwyczajów, zabaw, a nauka języka obcego to sama przyjemność.

Dzisiaj w studiu Patio TV, w programie O co chodzi o godzinie 18.30 zapraszam na spotkanie z Aresem (Włochy), Nicolas (Francja), Nathalie (Szwecja), Gosią Wochowską (Polska, Fundacja FERSO). Niech EVS stanie nam się bliższy. Do zobaczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.