Facebook Google+ Twitter

Patologie w fiskusie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 07:50

Państwowa Inspekcja Pracy prześwietliła urzędy skarbowe. Okazało się, że w co drugim łamane są prawa pracownicze. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Gazeta podkreśla, że po raz pierwszy w historii fiskus padł ofiarą akcji kontrolnej. Od czerwca do listopada 2009 roku skontrolowano 145 urzędów skarbowych oraz 16 izb skarbowych. Raport, do którego dotarł "Puls Biznesu" mówi o tym, że w instytucjach podlegających ministrowi Rostowskiemu, często dochodzi do łamania praw pracowników i przepisów BHP.

Ponad 40 procent skontrolowanych urzędów prowadzi nierzetelne ewidencje pracy. Często dochodziło też do przekroczenia dobowej normy czasu pracy. W 34 procent stwierdzono luki w regulaminach. W co dziesiątym oddziale nie wypłacano pracownikom zaległych pensji, dopuszczano się nadużyć przy wypłacaniu nadgodzin i nieprawidłowo ustalano wymiar urlopów.

Eksperci podkreślają w gazecie, że nigdy nie zetknęli się z takimi patologiami. Jak mówią, administracja publiczna, w szczególności skarbowa powinna być wzorem praworządności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

przeczytałem, interesujące!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.