Facebook Google+ Twitter

Patologie w polskich szkołach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-03 15:45

Narkotyków i alkoholu w szkołach jest mniej, nasiliła się jednak agresja wśród uczniów. Takie wnioski wypływają z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Raport w całości zostanie opublikowany jutro, Informacyjna Agencja Radiowa dotarła jednak do jego fragmentów. Skontrolowano 55 placówek oświatowych między innymi 22 szkoły publiczne i ośrodki wychowawcze.

Patologie występują w każdej z skontrolowanych placówek - podkreślił rzecznik NIK-u Błażej Torański. Dodał, że największe zagrożenia dla uczniów, jakimi są narkotyki i alkohol, zmniejszyły się. Nasiliło się jednak palenie papierosów, wagarowanie oraz agresja słowna i fizyczna uczniów w stosunku do kolegów, a nawet nauczycieli.
Najwięcej przejawów patologii stwierdzono w gimnazjach. Zjawisko nasila się we wschodniej części kraju, ale nie omija też dużych aglomeracji.

Dla przykładu - w gimnazjum w Suwałkach na 177 uczniów klas pierwszych aż 65 było namawianych do palenia papierosów. 46 skorzystało z tej propozycji, a 15 uważało to za rzecz normalną, bo pali codziennie. Do kontaktów z narkotykami przyznało się 20 uczniów, trzech do stałego kontaktu. 30 procent gimnazjalistów przyznało, że pije alkohol. 36 procent powiedziało, że nie jest świadome skutków nałogów.

Raport na temat patologii w placówkach oświatowych obejmuje dwa lata szkolne - 2005/2006 oraz 2006/2007.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.