Facebook Google+ Twitter

Patriarcha Moskwy apeluje do władz: Bądźcie wrażliwi na protesty

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl, w wywiadzie telewizyjnym wezwał władze Rosji, aby słuchały ludzi wyrażających swoje zdanie w postaci protestów.

Tłumaczenie napisu na język polski: "Nie głosowałem na tych drani. Poparłem innych. Oddajcie mój głos!" / Fot. FeelSunny/Creative Commons 3.0Jak podaje lenta.ru Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl, powiedział: - Jeśli rząd pozostaje nieczuły na protesty, to bardzo zły znak, znak niezdolności władzy do samoregulacji. Władze powinny dostosowywać się, a co za tym idzie przyjmować sygnały z zewnątrz i korygować kurs.

- Jeśli coś się dzieje, społeczeństwo powinno mieć prawo wyrażać swoje niezadowolenie - dodał hierarcha. Jednocześnie patriarcha zauważył, że człowiek domagający się prawdy od innych, powinien sam żyć w zgodzie z prawdą.

- Jeśli tworzymy nieprawdę w życiu osobistym, rodzinnym, w sferze zawodowej, to dlaczego żądamy prawdy na jakimś poziomie makro, a na poziomie mikro jej nie musi być? – zapytał.

Patriarcha Cyryl wyraził również przekonanie, iż relacje społeczeństwa i władzy w Rosji utrudnia biurokracja. Według niego, jeden z głównych problemów polega na tym, że Rosjanie odczuwają niechęć do tych przedstawicieli władzy, z którymi bezpośrednio mają styczność.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

zaolziok
  • zaolziok
  • 07.01.2012 19:14

kosciol to wielki autorytet dla wszystkich a dla wierzacych najwiekszy.dobrze jak kosciol swojego autorytetu nie naduzywa w sprawach swieckich ale dobrze jezeli swoje zdanie wypowiada publicznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 07.01.2012 17:45

To chyba po raz pierwszy w historii państwa rosyjskiego,taka wypowiedź najwyższego dostojnika cerkwi prawosławnej. Dotychczas cerkiew w Rosji,i w czasach cara i w czasach następujących potem,zawsze i tradycyjnie powiązana była z władzą w Rosji i nigdy się tej władzy nie sprzeciwiała. To zupełnie odwrotnie,niż w Polsce. To Kościół a przede wszystkim Jan Paweł II, sprzeciwili się uwczesnemu systemowi i dali nam siłę do walki. Represje w Rosji zastraszały społeczeństwo,które dotychczas było władzy uległe z nielicznymi wyjątkami,które bądź to zabili,bądź to trzymają ich w łagrach. Nie zapomnijmy o tym,że
Jan Paweł II,pomimo Jego prośby,nigdy nie był do Rosji wpuszczony,lecz jednak Jego specjalny wysłannik poświęcił Rosję Matce Najświętszej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.