Facebook Google+ Twitter

Patriot'y ochronią Warszawę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-19 07:08

"Dziennik" dowiedział się, że już za kilka miesięcy bateria obrony powietrznej Patriot będzie prawdopodobnie broniła Warszawy. Amerykanie początkowo chcieli, aby bateria chroniła bazę tarczy antyrakietowej w Redzikowie, ale polski rząd wykluczył taką możliwość.

"Lokalizacja w Warszawie ma znaczenie wojskowe, ale także symboliczne: w sposób szczególny podkreśla znaczenie polityczne stacjonowania w naszym kraju garnizonu wojsk amerykańskich" - mówi "Dziennikowi" wiceszef MON Stanisław Komorowski.

Gazeta pisze, że umieszczenie w Polsce baterii Patriotów było najważniejszym warunkiem zgody Donalda Tuska na budowę w Redzikowie koło Słupska bazy tarczy antyrakietowej. Dzięki temu, jak wielokrotnie podkreślał premier, gwarancje bezpieczeństwa NATO będą miały charakter nie tylko polityczny, ale także realny.
Proszący o zachowanie anonimowości wysocy rangą polscy dyplomaci przyznają, że bateria Patriotów prawdopodobnie zostanie umieszczona w jednym z garnizonów na północny wschód od Warszawy. Taka lokalizacja ma poważne znaczenie strategiczne. Pokazuje bowiem, że w zgodnej opinii polskich i amerykańskich władz Rosja staje się niebezpiecznym krajem, przed którym należy szybko się bronić.
Więcej na ten temat - w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.