Facebook Google+ Twitter

Patriotyczny fenomen!

Aż dziw bierze, że mimo usilnych starań samorządu Libiąża oraz parlamentarzystów, oryginalnym i radosnym sposobem obchodzenia najważniejszego ze świąt państwowych nie zainteresowała się jeszcze żadna z telewizja.

Jedna z pierwszych Biesiad Patriotycznych w Libiążu w 2002 roku w auli Zespołu Szkół / Fot. Arch. LCKUroczystości przy pomnikach poległych oraz msze święte w intencji ojczyzny. Tak w większości miejscowości w Polsce obchodzone jest najważniejsze ze świąt państwowych. Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się gmina Libiąż, gdzie oprócz tradycyjnych honorów należnych Świętu Niepodległości Narodowej, od 1999 roku mieszkańcy spotykają się na Biesiadach Patriotycznych.

Pomysłodawcą inicjatywy łamiącej sztywne zasady obchodów dnia 11 Listopada, jest były burmistrz Libiąża, a obecnie poseł Tadeusz Arkit. Organizacji Biesiad podjęło się Libiąskie Centrum Kultury. Pierwsze dwie tego typu imprezy odbyły się w auli Zespołu Szkół. W 2001 roku gościły w LCK, by na kolejną edycje ponownie powrócić do auli ZS. Rosnące zainteresowanie "patriotycznym biesiadowaniem" sprawiło, że konieczne stało się znalezienie większego lokum. Wybór padł na halę sportową, która od 2002 roku została oficjalnym miejscem spotkań.

Biesiady Patriotyczne łączą w sobie akcenty patriotyczne z elementami lokalnymi. Wszystko toBiesiada 2005 / Fot. Leszek Tworzydło traktowane z lekkim przymrużeniem oka, rokrocznie daje możliwość do znakomitej zabawy. Niepowtarzalny klimat obchodów rocznicy wyzwolenia kreują występy artystyczne, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, ciekawe konkursy, poczęstunek i wiele innych elementów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się także prezentowane tylko podczas tych imprez "Krótkie filmy o ….Libiążu", realizowane przez pracowników LCK. Spotkania w tak wielkim gronie dają także możliwość nagradzania stypendiami burmistrza wyróżniającą się w gminie młodzież. Libiąskie Centrum Kultury przy tej okazji statuetkami "pegazów" honoruje osoby i instytucje wspierające działalność kulturalną. Warto nadmienić, że do przygotowań włączają się gminne organizację społeczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

faktycznie, ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem pod wrażeniem! A kto finansuje ten poczęstunek dla wszystkich uczestników biesiady (których jest, jak widać niemało)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 14:50

Aby Polska była Polską i będzie Polską gdy wychowa dobrych Polaków, Polaków PATRIOTÓW!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i fajnie, że się szuka nowych dróg wyrażania i podtrzymywania patriotyzmu. Polska patriotyczna biesiada, czemu nie? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.