Facebook Google+ Twitter

Patriotyzm opozycji

Decyzją polskiego społeczeństwa pewna partia brylująca na naszej scenie politycznej została kilka lat temu przesunięta z roli Najważniejszej Partii Rządzącej do roli Najważniejszej Partii Opozycyjnej.

W związku z tym będziemy ją nazywali umownie partią NPO i przedstawimy kilka charakterystycznych obrazków z życia i aktualnej działalności tego ugrupowania.

Obrazek pierwszy: Pierwszy Ojciec Narodu - Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej zwołuje posiedzenie Najważniejszej Rady skupiającej najważniejsze głowy państwowe, w tym oczywiście szefów wszystkich partii obecnych w Parlamencie. Jako że posiedzenie dotyczyło problemów ważnych dla całej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej wszystkie Najważniejsze Głowy skwapliwie podążyły do Pałacu, jak nie przymierzając pastuszkowie do Betlejem dwa tysiące dwanaście lat temu. Wszystkie? No nie - zabrakło tam
głowy Wielce Szacownego Prezesa NOP. Pan Prezes był zbyt zajęty, by gadać o jakichś tam głupotach z byle prezydentem. On wówczas miał ważniejsze sprawy na głowie.

Obrazek drugi: Drugi Ojciec Narodu - Pan Premier wygłasza w Najwyższej Izbie Bardzo Ważne Przemówienie, dotyczące Najważniejszych Problemów Najjaśniejszej. Wszystko byłoby OK., gdyby nie to, że w jednym zdaniu Pan Premier nieopatrznie uraził nienaruszalne ambicje Partii NPO. Cóż robią posłowie partii NOP? Jak jeden mąż i jedna żona opuszczają demonstracyjnie obrady Najwyższej Izby.

Obrazek trzeci: Drugi Ojciec Narodu - Pan Premier, żeby mu opozycja nie dokuczała, że tylko kopie piłkę, w przypływie natchnienia umysłu wymyślił projekt ustawy o zmodyfikowaniu systemu żywienia pasożytów społecznych - emerytów. Projekt może dobry, może zły, ale na pewno wymagający tzw. konsultacji społecznych. O konsultacje takowe opozycja dobijała się do Pana Premiera w zasadzie już od momentu szczęśliwego poczęcia w główce Drugiego Ojca Narodu w/w projektu. No i łazi w ramach tych konsultacji nasz Drugi Ojczulek od Partii do Partii, aż wreszcie przyszła pora na uzgodnioną wcześniej wizytę w partii NPO. Wchodzi biedaczysko do Jamy Partyjnej a tam tylko drugi garnitur osobistości. Gospodarz nieobecny, a obecni w zastępstwie członkowie NPO tak nabzdyczeni, że bez kija ani przystąp. Jakoś tak głupio wyszło, zaprosili a gospodarza ani widu ani słychu, i atmosfera spotkania ma tyle wspólnego ze staropolską gościnnością ile Pan Dyrektor Rydzyk z chrześcijańską skromnością.
Czas w końcu na coś w rodzaju puenty.

"W temacie" pierwszego obrazka: Naindyczony prezesunio NPO nie robi żadnej łaski fatygując się do Pana Prezydenta. To jest jego zwyczajny obowiązek wynikający z pobierania apanaży przywódcy partii i posła, apanaży na które składamy się my wszyscy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zakładają błotniki a w razie czego i tak powiedzą, że deszcz pada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Pola
  • @Pola
  • 27.02.2012 16:52

Pal sześć historię rodziny Kaczyńskich.Różnie bywa i nikt nie może ponosić odpowiedzialności za swoich krewnych czy pochodzenia swoich przodków.
Lech Kaczyński oprócz tego,że był związany z ROP, był również prezydentem RP-dobrym,złym ale był.
Kim natomiast był i jest Jarosław Kaczyński?Oprócz tego,że był-jest bratem swego brata?
Czy Jarosław Kaczyński w swojej "działalności publicznej" pomógł komukolwiek,z racji sprawowanej funkcji załatwił bezinteresownie dla kogoś jakąś sprawę,udzielał się na niwie organizacji pozarządowej,czy brał aktywny udział w życiu społecznym?Dlaczego nic nie wiemy na temat powyższych zasług tego człowieka,który jest tak bardzo wyczulony na sprawy społeczne i obywatelskie?Mozna pytać,pytać i pytać...tylko po co,skoro odpowiedzi na te pytania już znamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pola
  • Pola
  • 27.02.2012 11:27

Do tych słów"Ale obowiązkiem wszystkich obywateli, z opozycją włącznie, jest szanowanie urzędu sprawowanego przez tychże osobników. Jeśli nie szanujemy urzędu Prezydenta, Premiera, to tak wygląda, jakbyśmy nie szanowalibyśmy naszego państwa, i w ogóle tego co szumnie nazywamy naszą Ojczyzną."
Dodaję te :
Kim jest ten człowiek ,syn Rajmunda i Jadwigi , dla nas Polaków ?Co on dobrego zrobił dla nas Polaków i Polski ?
Jakie to on ma osiągnięcia w tworzeniu naszego państwa , Polski?
Jak to sie stało ,że jego rodzina stała sie obywatelami Polski ?Czy wyłudzili nasze obywatelstwo i czy dbali o nas rodowitych Polaków?
To jak ocenić rodzinę Jarosława Kaczyńskiego ?
Czy byli i są wrogami wszystkiego co się dzieje dobrego w Polsce ?Czy świadomie i celowo nam Polsce ubliżają i podburzają ?!!!
Czy to oni ,Kaczyńscy(takie maja obecnie nazwisko) są tymi kretami co w Polsce robią destrukcję i nie uznają państwa Polskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 27.02.2012 08:56

"Patriotyzm jest cechą ludzi ziejących nienawiścią. "

Oscar Wilde

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.